Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!
FOTO: Održan program Zajedno do zdravlja @ Matulji
Dvadesetak štandova privuklo je stotine posjetitelja, a iako su za sve dijelove ponude građani pokazali interes, najveća pažnja posvećena je, očekivano, dijelu koji se odnosio na gastronomsku ponudu. Foto-galeriju pogledajte u nastavku teksta.
Matulji – Program ''Zajedno do zdravlja'' u kojem su prezentirani različiti aspekti zdravog života – od specijalističkih pregleda i savjeta, preko sportskih aktivnosti kakvo je nordijsko hodanje, do zdrave prehrane – održan je jučer tijekom jutra i ranog poslijepodneva na trgu pred općinskom zgradom, i stvorio poprilični ''šušur''.
Dvadesetak štandova privuklo je stotine posjetitelja, a iako su za sve dijelove ponude građani pokazali interes, najveća pažnja posvećena je, očekivano, dijelu koji se odnosio na gastronomsku ponudu.
A ta je ponuda doista bila šarolika i raznovrsna. Našao se tako u Matuljima Damjan Miletić sa svojom knjigom recepata ''Zeleno i plavo na pijate'', a u pratnji mu je bio i nakladnik Franjo Butorac s kuharicama (ali i zanimljivim drugim librima, jer zdrav život uključuje i vježbanje ''malih sivih stanica''), našli su se i vlasnici restorana ''Kantun'' koji je ponovo otvoren na Frlaniji i sada nudi i obroke zdrave prehrane... Kuhali su doista svi, od najmanjih do najstarijih. Oni najmanji, vrtićari i školarci, spravili su voćne koktele i ukrase od voća te prijedloge zdravog doručka, a oni najstariji - matuljski ''penzići'' okušali su se u natjecanju u kuhanju jote.
Glavni ''show'', ipak, napravili su gosti iz susjedne Slovenije, koji su uz prezentaciju proizvoda sa svojih kmetija, odradili i pravi glazbeno-scenski spektakl zahvaljujući bendu koji je svirao domaće pjesme ''po starinsku''.
Davor Žic / Liburnija.net


