16_rijecka_regata_ mornarskom_veslanju_rijeka_2014

Start utrke bio je kod Rive Boduli, okret se vršio u visini Gata de Franceschi, dok je cilj bio ispred Gata Karoline riječke. Veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – U organizaciji Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci jučer je održana 16. Riječka regata u mornarskom veslanju.

16_rijecka_regata_ mornarskom_veslanju_rijeka_2014_1

Regata održana u riječkom portu okupila je 250 veslača i veslačica iz 21 ekipe, koji su podijeljeni u četiri skupine tijekom cijelog jučerašnjeg dana odveslali 650 metara dugu utrku. Ekipe sastavljene od 12 veslača i kormilara veslale su čamcima za spašavanje sa startom kod Rive Boduli.

U konkurenciji studenata prvo mjesto osvojili su riječki ‘Starteri’, na drugo mjesto plasirala se ekipa ‘Ajkula’ dok je treće pripalo ‘Berekinima’. U ženskoj konkurenciji najuspješnije su bile slovenske ‘Turistice’, koje su slavile ispred ekipe ‘Gušti su gušti’ iz Rijeke te studentica Pomorskog fakulteta Rijeka. Kod muškaraca slavili su veslači Pomorske škole Bakar bili su najuspješniji u međunarodnoj konkurenciji, ispred Pirana i Rijeke, dok je ekipa SKUR-a slavila u revijalnoj regati. Superfinale pripalo je Starterima, dok je drugo mjesto pripalo ekipi Pomorske škole Bakar.