FOTO Predblagdanska pobjeda Opatijaca na Kantridi

Kako je protekao susret na Kantridi provjerite u fotogaleriji na ovom linku

Rijeka – U optimalnim uvjetima za nogometnu utakmicu, od vremena do zelenog travnjaka na Kantridi, Opatijci su u srazu sa zagrebačkim Hašk-om, relativno lako, došli do nove pobjede i dodali tri boda na svom kontu. Opatijci su poveli već u 5′ , nakon slobodnjaka kad je Lazić bio najviši u skoku i glavom pospremio loptu u mrežu. I to je sve što je bilo vrijedno zabilježiti u prvom poluvremenu, u kojem se igralo između dva 16-terca, ali bez udaraca na gol.

U drugom poluvremenu, gosti su bolje otvorili i imali jalovu dominaciju u prvih 20 minuta, no nisu stvorili niti jednu ozbiljniju ili opasniju situaciju pred vratima Iveše. A sve dvojbe oko pobjednika utakmice, riješili su Opatijci u 74′, nakon lijepe i precizne akcije u kojoj su sudjelovali Ugrina, I.Kovačević, Krešić koji je Bogulinu omogućio da s 5 m samo gurne loptu u mrežu, nakon što je kompletna obrana gostiju „ispala“ iz igre. Devet minuta kasnije, još jedna precizna akcija Opatijaca, koja je Furijana dovela u situaciju 1 na 1 s gostujućim vratarom, a koju je Furijan elegantno i precizno završio za vodstvo od 3:0.

U samoj završnici, gosti, kao da su se odjednom „probudili“, pa su već u prvom napadu nakon trećeg zgoditka domaćina, preko Surjana , koji je iskoristio neopreznost domaće obrane i usamljen iskosa sa 7-8 m, pogodio suprotni kut nemoćnog vratara Opatije. Do kraja utakmice, gosti su stvorili još dvije opasne situacije, no domaća obrana ipak je uspjela spriječiti moguću promjenu rezultata

3. HNL ZAPAD
Datum: 18.04.2019.
Kolo: 26
Kategorija: SENIORI
Igralište: Kantrida
Suci: Saša Kapular(Brtonigla), Stjepan Novosel (Kamanje), Adrijano Delač (Karlovac),4.sudac: Darko Jurčević (Cetingrad)
Delegat: Mladen Ciglenečki (Sveti Križ Začretje)
Doktor: dr Mateo Madunić

NK OPATIJA – NK HAŠK 3 : 1 ( 1 : 0 )
NK OPATIJA: Iveša, J.Rudan, Petanjek, Bertoša, Mikulica (46′ Ugrina), Flego (64′ I.Kovačević), Lazić, Pejanović (69’Kurilić), Krešić, Furijan B.Bogolin
Trener: Dalibor Zobić

NK HAŠK: Spudić, Aščić (73′ Surjan), Kondres, Valaško, Radaš, Miloš, Karoglan (81′ Fulir), Krajačić (81′ Zelenika), Blaževski,Matteoni, Vinković
Trener: Ilija Lonačervić