nk_opatija_hnk_rijeka_kup_2015 (21)

U tvrdoj i teškoj utakmici Rijeka je slomila otpor dobrog domaćina na otvaranju drugog poluvremena. Veliku fotogaleriju <a href="https://www.flickr.com/photos/43958875@N04/albums/72157660456880495" target="_blank"s u utakmice pogledajte na ovom linku…

nk_opatija_hnk_rijeka_kup_2015 (8)

Opatija – Nogometaši Rijeke pobijedili su Opatiju u osmini finala Kupa Hrvatske, povijesnoj prvoj utakmici između lokalnih rivala. U tvrdoj i teškoj utakmici Rijeka je slomila otpor dobrog domaćina na otvaranju drugog poluvremena.

Rijeka je povela u 55. minuti. Bezjak je potegnuo s 25 metara, Raspor je odbio loptu. Natrčao je Tomasov i pospremio je u mrežu – 0:1. U 64. minuti Roshi se odlično oslobodio i potegnuo, ali lopta je završila na gredi.

U 70. minuti Roshi je lijepo ušao u kazneni prostor i ubacio, ali Tomasov nije dobro zahvatio loptu. Natrčao je Bezjak i od vratnice je pospremio u mrežu – 0:2.

Devet minuta kasnije Roshi je odlično primio loptu u kaznenom prostoru i potegnuo, a lopta je od vratnice završila u golu – 0:3.

nk_opatija_hnk_rijeka_kup_2015 (23)

Pokušaji Tomasova i Bezjaka na otvaranju nisu ozbiljnije zaprijetili vratima Opatije. U 19. minuti Bezjak je propustio najveću priliku Rijeke u prvom dijelu. Lopta je kružila oko šesnaesterca, a onda je u luku stigla do Bezjaka koji je ostao sam na pet metara, ali pucao preko grede.

Iako je Rijeka imala kontrolu nad igrom, Opatija je zaprijetila u završnici prvog dijela. Šuker je potegnuo iz slobodnog udarca u 37. minuti, ali Prskalo je bio siguran.

Dvije minute kasnije Šuker se našao u odličnoj situaciji u srcu kaznenog prostora, ali udarac glavom otišao je pored gola. U 43. minuti Matovina se lijepo oslobodio i pucao, ali Prskalo je opet bio siguran.

Šezdesetak sekundi kasnije nakon slobodnog udarca Kolić je lijepo skočio, ali udarac glavom u sjajnoj prilici otišao je pored gola. ‘Produžeci’ nakon utakmice nastavljeni su u caffe baru Faul uz Trio Zastoj i glazbenog urednika Ervina Mandića, tj. DJ Capa!

nk_opatija_hnk_rijeka_kup_2015 (16)

Nogometaši Rijeke su na današnjoj utakmici zaigrali u novoj garnituri dresova. Ljubičasta boja s motivom Morčića, simbolom Grada Rijeke i bogate povijesti regije, koji je sada dio i riječkog kluba.

– Ponosni smo na novi dres, još jedan vrijedan proizvod kluba. Osnovna je ideja isticanja riječkog identiteta, kao što smo istaknuli dvoglavog orla na bordo dresu. Svjetski klubovi većinom imaju četvrti dres koji je redovito dizajnom potpuno drugačiji od prva tri dresa, upravo zato kako bi se dobila raznolikost u liniji proizvoda za naše navijače. Ovime smo postali prvi klub u Hrvatskoj s četvrtim dresovim, kojega smo izradili pred početak jednog od najpopularnijih događaja u našoj regiji, a to je Riječki karneval – rekao je Vlado Čohar, sportski direktor HNK Rijeka.