sbk_pesekani_slovacka_trnava_2014

Najteži meč za mladoga Matea bio je onaj u polufinalu gdje je nakon što je spasio dvije meč lopte u dramatičnom i napornom meču naposlijetku ipak savladao predstavnika Poljske Macieja Filipowicza rezultatom 2:1 u setovima. U finalu Mateo je izvrsnom igrom savladao predstavnika Mađarske Davida Takasa sa 2:0. Detaljan izvještaj pročitajte u nastavku teksta, a fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Ičići / Trnava – Treći ovogodišnji turnir iz Speedminton World serije odigrao se proteklog vikenda u slovačkoj Trnavi.

ISBO Speedminton Slovak Open 2014 okupio je 153 natjecatelja iz čak 10 europskih zemalja koji su se u 10 pojedinačnih i 3 kategorije parova nadmetali za 1000 bodova ISBO svjetske ranking ljestvice. Ekspedicija opatijskih Pešekana brojila je čak šest imena i to: Mateo Šepić u kategoriji U14B, Zdravko Škarica, Vedran i Marin Ružić u open kategoriji te Damir Barišić i Vlatko Franović u O40 kategoriji.

Mateo Šepić

Mateo Šepić

Pešekani su također nastupili i u otvorenoj konkurenciji parova u sastavu: braća Ružić, Škarica-Šepić i Franović-Barišić. Apsolutna zvijezda Pešekana ali i cijelog turnira bio je dvanaestogodišnji dječak iz Rukavca, Mateo Šepić koji je tek u svom drugom nastupu na službenom turniru ostvario drugu pobjedu ali ovoga puta u mnogo jačoj konkurenciji. Mateo je u konkurenciji dječaka do 14 godina između 15 vršnjaka iz Hrvatske, Poljske, Češke, i Mađarske u 6 mečeva ostvario isto toliko pobjeda i zasluženo osvojio ovaj iznimno jaki međunarodni turnir. Najteži meč za mladoga Matea bio je onaj u polufinalu gdje je nakon što je spasio dvije meč lopte u dramatičnom i napornom meču naposlijetku ipak savladao predstavnika Poljske Macieja Filipowicza rezultatom 2:1 u setovima. U finalu Mateo je izvrsnom igrom savladao predstavnika Mađarske Davida Takasa sa 2:0.

Ostali predstavnici Pešekana u pojedinačnoj su konkurenciji svoje nastupe okončali u grupnoj fazi natjecanja. U konkurenciji parova najuspješniji je bio par Ružić-Ružić koji je dogurao do 1/8 finala gdje je od njih bila bolja Ukrajinsko-Slovačka kombinacija i ujedno pobjednici turnira u toj kategoriji Mandryk – Scavnicky.

Pešekani...

Pešekani…

U naprestižnijoj open kategoriji pobjedu je odnio šveđanin Per Hjalmarson koji je u finalu bio bolji od slovenca Robija Titovšeka. Kategoriju +40 osvojio je Grzegorz Chmielewski dok je u ženskoj konkurenciji pobjedu odnijela prva igračica svijeta Jasmina Keber. Od ostalih hrvatskih igrača valja izdvojiti 2. i 3. mjesto igrača SBK Zagreb Nikole Kučine i Filipa Dudaša u U18B kategoriji, 2. mjesto Tee Grofelnik iz zagrebačkog Speedera te 3. mjesto Paule Barković iz SBK Zagreb. Također valja spomenuti pobjedu Marka Jerkovića iz SBK Zagreb u U12mix kategoriji. U kategoriji muških parova do 18 godina drugo su mjesto osvojili Nikola Kučina i Filip Dudaš iz SBK Zagreb.

Pešekani sezonu i pripreme za predstojeće eurposko prvenstvo koje će se koncem srpnja održati u poljskoj Varšavi nastavljaju nastupom na turniru u Zagrebu koji je na rasporedu 31. svibnja i 1. lipnja.