sbk pesekani natjecanje mateo sepic 2017 (1)

Osmeročlanu ekipu SBK Pešekana činili su: Gala Zukić, Mateo Šepić, Kristijan Lanča, Luka Cvitan, Vedran i Marin Ružić, Jasmin Zukić i Damir Barišić. Fotogaleriju s natjecanja pogledajte na ovom linku

sbk pesekani natjecanje mateo sepic 2017 (3)

Ičići – Prvi turnir u 2017. godini iz Masters serije 1000 održan je proteklog vikenda u Laškom, u Sloveniji. Turnir službenog naziva „9.ICO Slovenian Speedminton Open Laško 2017“ okupio je impresivan broj od 153 igrača iz čak 14 zemalja koji su se u 10 pojedinačnih i 3 kategorije parova nadmetali za nove bodove za svjetsku rang ljestvicu. Organizator ovog događaja bio je Slovenski Crossminton Savez, a mečevi su se igrali u dvorani Tri Lilije u Laškom.

Mateo Šepić

Mateo Šepić

Najbolji Pešekan ovoga je puta bio Mateo Šepić koji je u jakoj konkurenciji do 18 godina starosti osvojio treće mjesto. Mateo je u polufinalu u napetom meču u tri seta izgubio od vršnjaka iz Mađarske, starog znanca Davida Takacsa. Gala Zukić nastupila je u novoj kategoriji, također do 18 godina gdje je u vrlo jakoj konkurenciji i teškom ždrijebu svoj nastup okončala u grupnoj fazi natjecanja. Gala je u svojoj grupi između ostalih imala i obje finalistice, prvu i treću igračicu svijeta, slovenku Lori Škerl i čehinju Elišku Andrlovu. Od ostalih Pešekana, Damir Barišić svoj je nastup okončao u 1/8 finala dok su ostali svoje nastupe završili ispavši u fazi skupina. Od ostalih hrvatskih predstavnika valja istaknuti drugo mjesto para Jerković / Petak iz CK Zagreb u kategoriji muških juniorskih parova, te treće mjesto Laure Jagečić također iz CK Zageb i mađara Davida Kozaria u kategoriji miješanih parova.

Prvo mjesto u najprestižnijoj open kategoriji u napetom je meču osvojio Melker Ekberg iz Švedske koji je u finalu svladao domaćeg igrača Samu Lipuščeka. U ženskom finalu prvo mjesto je osvojila Anna Hubert iz Njemačke koja je u finalu bila bolja od Sante Paegle iz Latvije.
Sljedeći turnir iz masters serije održati će se 6. i 7. svibnja u Zagrebu.

sbk pesekani natjecanje mateo sepic 2017 (2)