sbk_pesekani_varsava_2014_2

Ičićanski klub, SBK Pešekani na ovom su turniru predstavljala 3 igrača; Zdravko Škarica i Marin Ružić u open i open doubles kategoriji te Vlatko Franović u men O40 kategoriji. Detaljan izvještaj pročitajte u nastavku teksta, dok fotogaleriju možete pogledati na ovom linku

Varšava – 325 igrača i igračica iz 19 zemalja, 11 pojednačnih i 5 kategorija parova, samo su neke od brojki koje su obilježile Europsko prvenstvo u speed badmintonu koje se ove godine posljednjeg tjedna u srpnju održalo u glavnom gradu Poljske, Varšavi. Teniski kompleks Tenis kluba „Warszawianka“ bio je domaćin najvećeg ovogodišnjeg turnira u speed badmintonu koji je pod službenim nazivom „ISBO Speedminton Euro 2014“ okupio najbolje igrače starog kontinenta u borbi za laskavu titulu Europskog prvaka.

sbk_pesekani_varsava_2014_1

Hrvatsku je na ovom natjecanju predstavljao 31 natjecatelj iz 5 klubova a najbolje su rezultate polučili predstavnici SBK Zagreb, Nikola Kučina i Marko Jerković koji su u svojim kategorijama osvojili 3. mjesto i brončanu europsku medalju.

Ičićanski klub, SBK Pešekani na ovom su turniru predstavljala 3 igrača; Zdravko Škarica i Marin Ružić u open i open doubles kategoriji te Vlatko Franović u men O40 kategorjiji. Škarica i Ružić ostvarili su vrlo dobe rezultate te su se oba plasirala među najbolja 32 speed badmintonaša europe. Franović je svoj prvi nastup na kontinentalnom prvenstvu završio u grupnoj fazi natjecanja nakon velike borbe sa predstavnicima Poljske i Mađarske. Par Škarica-Ružić svoj je nastup u konkurenciji parova završio među 32 najbolja para, u iznimno napetom meču sa predstavnicima Poljske, Pešekani su za dlaku izgubili mjesto u top 16 u tie break-u trećega seta.

Titulu Europskog prvaka iz Poreča 2012. godine u open je kategoriji obranio šveđanin Per Hjalmarsson koji je u uzbudljivom i napetom finalu u 3 seta bio bolji od predstavnika Srbije, Mladena Stankovića. Kao i u muškoj tako i u ženskoj open kategoriji titulu najbolje iz Poreča obranila je Slovenka Jasmina Keber koja je u atraktivnom finalu svladala predstavnicu Njemačke, Jennifer Greune. Na radost domaćih navijača titulu Europskih prvaka u kategoriji open doubles osvojili su Poljaci Marcin Ociepa i Tomasz Kaczmarek.

SBK Pešekani u Poljsku su prijestolnicu putovali zajedno sa prijateljima iz ŠD Speed Trbovlje a nezaboravnu avanturu tijekom koje je u kombiju provedeno 30-tak sati nije pokvario niti kvar na povratku koji je povratak kućama prolongirao za 6 sati.

sbk_pesekani_varsava_2014_3

Također bi valjalo spomenuti i one koji zbog raznoraznih neodgodivih razloga (poslovnih i zdravstvenih) nisu bili u mogućnosti braniti boje svog kluba, grada i zemlje na Europskom prvenstvu a koji su itekako zaslužni za dobre rezultate kluba posljednjih sezona. Prije svega ovdje mislim na mladog i talentiranog Matea Šepića, 13-godišnjaka iz Rukavca kojeg je ozljeda spriječila u pohodu na Europski tron u kategoriji do 14 godina. Mateo je u dva navrata ove godine osvajao međunarodne turnire od koji valja izdvojiti Slovak open, turnir iz masters 1000 serije. Iskreno se nadamo da će nakon sanacije ozljede Mateo opet krenuti sa natjecanjima i da će svoju kvalitetu dokazati na Svjetskom prvenstvu u Berlinu iduće godine. Osim Matea spriječeni sudjelovati na Europskom prvenstvu su bili: Vedran Ružić, Davor Šipić i Jasmin Zukić.

Nakon apsolviranog Europskog prvenstva Pešekani sezonu nastavljaju turnirom u Krapini koji je na rasporedu početkom rujna.