Natjecanje je organizirao SRD Preluk protekle subote na prostoru uvale Kostanj. Prijelazni pehar kao najbolja ekipa ukupno zaslužila je ekipa „SRD Kantrida“ s ukupno osvojenih 2015 bodova. Fotogaleriju s natjecanja pogledajte na ovom linku

Preluk – Četrdesetak natjecatelja u kategorijama U12 i U16, članova kluba liburnijskog i riječkog područja, sudjelovalo je na tradicionalnom, 11. po redu „Mićem kupu Preluka“ koji je organiziralo Sportsko ribolovno društvo Preluk u uvali Kostanj protekle subote. Sam natjecateljski dio održao se u jutarnjim satima, a vaganje i podjela pehara i medalja održani su pred prostrima SRD Preluk. Program dodjele priznanja svojim je šalama i dosjetkama obogatio voditelj Valerio Benčić – Vale, a da bi djeci skratili čekanje rezultata, također u suradnji sa sponzorom organiziran je prigodni štand sa sportskim rekvizitima na kojem su se djeca mogla okušati u raznim sportskim igrama.

U kategoriji U-12 treće mjesto u ekipnom dijelu natjecanja osvojili su članovi ribolovnog društava „Kostrena“ Toni Abramović i Niko Matejčić. Drugo mjesto zauzela je ekipa „Preluk 1“ za koju su nastupili Alex Saršon i Antonijo Gršković, dok je pobjedu odnijela ekipa „SRD Zubatac“ iz Lovrana koju su činili Luka Pavičević i Patrik Uhač. Pojedinačni pobjednik kategorije U-12 je Luka Pavičević, a medalje i pehar osvojili su i Niko Matejčić za osvojeno drugo, te Alex Saršon za osvojeno treće mjesto.

Luka i Teo Hajdaraj iz „SRD Kantrida“ pobjednici su ekipnog dijela natjecanja u kategoriji U-16. Drugo mjesto osvojile su članice ekipe „Kostrena 2“, Tatjana Ećimović i Marijana Milić, dok su treće mjesto osvojile također cure, Ivona Mihajić i Elma Sinanović za „SRD Vela Sten“ iz Čižića.

U pojedinačnoj konkurenciji treće mjesto osvojio je Teo Hajdaraj. Drugoplasirani je bio Filip Burazer koji je također ulovio i najveću ribu na takmičenju. Pobjednik natjecanja U-16 kategorije je Luka Hajdaraj iz „SRD Kantrida“.

Prijelazni pehar kao najbolja ekipa ukupno gledajući obje kategorije zaslužila je ekipa „SRD Kantrida“ s ukupno osvojenih 2015 bodova.
Organizatori su u suradnji sa sponzorima pripremili bogati nagaradni fond, s prigodnim poklonima za sve natjecatlje koji su uz priznanje za sudjelovanje dobili i 100 metara najlona za udicu, lampu te majicu sa logom SRD Preluk.