Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Dominik Prokop (41, 62), a golove za goste zabili su i Tarkan Serbest (73), te Cristoph Monschein (83). Za Rijeku je zabio Domagoj Pavičić (61), dok je Josip Mišić u 72. minuti zaradio isključenje. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke izgubili su od Austrije Beč s 1:4 na svojoj Rujevici i pali na posljednje mjesto skupine D Europske lige. Riječani su i dalje u igri za drugo mjesto i prezimljavanje u Europi, ali su si ovim porazom šanse sveli na minimum. Hrvatski prvak je prije 14 dana slavio u Beču 3:1, no večeras su Austrijanci uzvratili na Rujevici ostvarivši još uvjerljiviju pobjedu.

Igrala se 83. minuta kada je Austria još jednom krenula u kontru, Prokop je ubacio, a Monschein postavio točku na “i” (1:4) tužne riječke večeri koja je Rijeku udaljila od drugog kruga Europske lige.

U 61. minuti činilo se da će se Rijeka vratiti u igru. Kvržić je ubacio, Gorgon spustio za Pavičića koji je sjajno poentirao – 1:1. Bio je to trenutak koji je na noge dignuo cijeli stadion i trebao usmjeriti utakmicu.

Ipak, samo minutu kasnije zaspala je riječka obrana. Gluhakovic je ostao sam na desnom boku, odigrao za Prokopa koji je ostao sam u kaznenom prostoru – 1:2.

Već u 64. minuti Pires je pobjegao u kontru, te pucao s ruba kaznenog prostora, ali Prskalo je odličnom intervencijom ostavio Rijeku u igri.

Nakon sadržajne 61. i 62. minute, Rijeka je još jednom krenula po novo izjednačenje. Nakon već spomenute prilike Piresa, Rijeka je u nekoliko navrata zaprijetila, ali sve se riješilo u nekoliko minuta.

U 72. minuti Josip Mišić zaradio je crveni karton, a iz tog prekršaja pao je treći gol. Holzhausen je ubacio, Gorgon je dotaknuo loptu koja je stigla do Serbesta, koji je na drugoj vratnici poentirao za – 1:3.

Rijeka je prva zaprijetila u petoj minuti. Pavičić i Acosty otvorili su udarac za Gorgona koji je odlično pucao lijevom nogom, ali lopta je prošla uz gol.

Na drugoj strani, u 12. minuti, nakon ubačaja Prskalo je kratko izbio loptu, Serbest je pucao glavom, ali vratar Rijeke uspio se vratiti i uhvatiti loptu.

U 18. minutim, nakon pogreške obrane Austrije, Gorgon se našao u prilici na 15 metara, ali pokušaj je obranio Pentz.

Riječki nogometaši počinjali su polako preuzimati kontrolu u igri, ali i Austria nije bila bezopasna iako su se pokušaji uglavnom sveli na udarce s poludistance.

Pires (31′) i Holzhauser (34′) najavili su ono što se dogodilo u 42. minuti. Pires je pobjegao pažnji nogometaša Rijeke i odigrao za Prokopa. Nogometaš Austrije sjajno je prošao kroz Rijekinu obranu i u padu matirao vratara Prskala – 0:1. Rijeka je pritisnula u samoj završnici prvog dijela, ali bez pogotka koji bi puno značio u tim trenucima.

Austria je na otvaranju drugog dijela sigurno gradila igru, ali osim nekoliko izleta u kazneni prostor Rijeke i jedan bijeg Piresa nije stvorila priliku.

U 56. minuti Pavičić je sjajno povukao kontru i odigrao za Kvržića koji je u sjajnoj prilici odgodio udarac i na kraju izborio korner.

Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

UEL, 3. kolo
Rijeka – Austria Beč 1:4

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 7912
Sudac: Jakob Kehlet (Danska)
Strijelci: 0:1 Prokop (42′), 1:1 Pavičić (61′), 1:2 Prokop (62′), 1:3 Serbest (73′), 1:4 Monschein (83′)
Žuti kartoni: Heber, Vešović (Rijeka), Friesenbichler, Holzhauser, Pires (Austria Beč).
Crveni karton: Mišić (72′) (Rijeka).

Rijeka: Prskalo, Vešović, Punčec, Župarić, Zuta, Mišić, Bradarić, Acosty (od 55′ Kvržić), Pavičić, Gorgon (od 84′ Puljić), Heber (od 54′ Matei).

Austria Beč: Pentz, Gluhakovic, Mohammed, Shardi (od 86′ Sarkaria), Friesenbichler (od 70′ Monschein), Serbest, Prokop (od 90′ Abdullahi), Westermann, Salamon, Holzhauser, Pires.