FOTO/VIDEO ‘Bijeli’ nastavili pobjednički niz: Golovima Acostyja i Čolaka srušen Varaždin

Momčad Simona Rožmana uvjerljivom pobjedom 3:1 nastavila je pobjednički niz, ali i niz utakmica u kojima je obrana djelovala čvrsto i sigurno.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobjedom su se oprostili od domaćih navijača. Danas je na Rujevici „pao“ Varaždin, momčad Simona Rožmana uvjerljivom pobjedom 3:1 nastavila je pobjednički niz, ali i niz utakmica u kojima je obrana djelovala čvrsto i sigurno, jer niti ovog puta „bijeli“ nisu primili gol iz igre – jedini pogodak za goste postigao je Dejan Glavica u 83. minuti iz kaznenog udarca.

Domaćini su poveli već u 11. minuti, na oduševljenje oko 4.000 gledatelja okupljenih na Rujevici. Pavičić je lijepo prošao i ubacio, a Acosty poentirao glavom. Imali su bijeli još nekoliko dobrih situacija koje su „mirisale“ na gol, no do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli povećati vodstvo. S druge strane, gosti su pokušavali preko Benka, no siguran je bio Pandur na bijelim vratima.

Već početkom drugog dijela, povećala je Rijeka vodstvo, a strijelac prvog gola ovog puta se snašao u ulozi asistenta. U 47. minuti jednu dugu loptu Acosty je spustio glavom za Čolaka koji je ostao sam u kaznenom prostoru i pogodio za 2:0.

Dvaput se u dobroj šansi našao Andrijašević, ali je gostujući vratar dobrim reakcijama uspio zadržati svoju momčad „u igri“. Umjesto povećanja, stiglo je smanjenje bijele prednosti – konakt Mehdikhanija i Pavičića u šesnaestercu procijenjen je nedopuštenim, a siguran egzekutor bio je Glavica.

Ipak, nije bilo straha da će tri boda ostati u Rijeci, a pobjedu je u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Čolak. Andrijašević je pucao, Nevistić je obranio, ali natrčao je Čolak i poentirao za konačnih 3:1.

‘Bijeli’ Nastavili Pobjednički Niz: Golovima Acostyja I Čolaka Srušen Varaždin