FOTO/VIDEO Hladan tuš u završnici – HNK Rijeka u posljednjim minutama ispustila pobjedu protiv Osijeka

Taman kad se činilo da će Rijeka upisati nova tri boda, Osijek je izjednačio. U 85. minuti Silva je ostao sam na desnoj strani, odigrao za Žapera koji je poentirao za 1:1.

Rijeka – Sve do posljednjih pet minuta činilo se kao da će Rijeka upisati još jednu pobjedu. Domaći nogometaši „otvorenog garda“ ušli su u utakmicu, no usprkos pritisku, nisu stvarali puno šansi pred vratima Osječana. Prvu pravu priliku imao je Čolak u 18. minuti, kada je pobjegao obrani Osijeka, riješio se pratnje Škorića i pucao iz uskog kuta, ali vratar gostiju uspio ju je dotaknuti i poslati u korner. S druge strane, zaprijetio je Bočkaj iz slobodnog udarca u 30. minuti, ali lopta je završila u živom zidu.

Sljedeći Čolakov potez donio je vodstvo „bijelima“. U 34. minuti Kvržić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, Čolak je bio najviši i udarcem glavom sjajno matirao Ivušića. Do kraja poluvremena svaka ekipa imala je po jednu solidnu šansu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Osijek. U 49. minuti brzu kontru Osijeka zaključio je Bočkaj oštrim udarcem iz uskog kuta, ali Prskalo je bio siguran. Dvadeset minuta kasnije, domaći je vratar još jednom pokazao svoju kvalitetu. Marić je pobjegao Punčecu, ali Prskalo je sjajnom reakcijom sačuvao mrežu, a zatim još jednom obranio pokušaj Marića nakon odbijene lopte.

I taman kad se činilo da će Rijeka upisati nova tri boda, Osijek je izjednačio. U 85. minuti Silva je ostao sam na desnoj strani, odigrao za Žapera koji je poentirao za 1:1. Mogla je priča završiti i puno gore za Riječane. U sudačkoj nadoknadi Silva je sjurio u kazneni prostor, ali Prskalo je odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

No, imala je i Rijeka svoju šansu za šokantan kraj. U posljednjim sekundama udarac Čolaka obranio je Ivušić, a pokušaj Kvržića zaustavila je greda!