FOTO, VIDEO: Ivan Krstanović siguran s bijele točke, na uzvrat u Budimpeštu s golom prednosti

Krstanović siguran s bijele točke @ Kantrida

Rijeka je posve zasluženo stigla do pobjede. Dominirala je cijeli susret, prema mađarskim vratima ja uputila 15 udaraca, a imala je i 12 kornera. Veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku, dok video isječak možete pogledati u nastavku teksta…

Rijeka – Pogotkom Ivana Krstanovića nogometaši Rijeke pobijedili su Ferencvaros rezultatom 1:0 i stekli prednost pred uzvrat u Budimpešti idućeg četvrtka. Iako su bili potpuno dominantna momčad koja je stvorila pregršt prilika pred vratima gostiju, na kraju je presudio Krstanovićev jedanaesterac. Opet u veličanstvenoj atmosferi i na stadionu i oko njega Rijeka je još jednom pokazala svoju snagu. Uz protivnika koji se na Kantridi u potpunosti zatvorio te se uglavnom branio, Rijeka je na kraju pobijedila i s prednošću kreće na uzvrat u Budimpeštu.

hnk_rijeka_ferenvaros_kantrida_2014_1

– Sigurno da nas očekuje još jedna teška utakmica, ali dobro je da smo postigli gol na kraju. Dominirali smo cijelu utakmicu, ali nije bilo lako probiti taj dupli blok – rekao je trener HNK Rijeka nakon utakmice i pobjede nad Ferencvarosom.

Slično razmišlja i jedan od junaka pobjede – Andrej Kramarić.

– Moramo biti ponosni na ovu pobjedu. Teško je bilo razbiti ovakav bunker Ferencvarosa.

Rijeka je puno bolje otvorila utakmicu i već u trećoj minuti je mogla do vodstva, no Krstanović je loše pucao. Deset minuta kasnije Sharbini je odlično proigrao Krstanovića koji je još jednom loše reagirao. U nastavku susreta mađarskim vratima prijetili su Jajalo, Moises, Sharbini te Brezovec, no gostujući golman branio je sjajno.

hnk_rijeka_ferenvaros_kantrida_2014

Rijeka je bila bolja i u nastavku. Prva prilika bila je u 55. minuti kada je s ruba kaznenog prostora opalio Jugović, no Dibusz je bio spreman. Dvije minute kasnije Brezovec je zaprijetio iz kornera, no mađarski vratar se ponovo snašao. Trenutak odluke dogodio se u 84. minuti kada je Kramarić izborio jedanaesterac, a sigurno ga realizirao Krstanović.

Rijeka sljedeću utakmicu igra protiv Zagreba u prvom kolu Max Tv Prve lige, a tek nakon toga u četvrtak igra uzvrat 2. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu protiv Ferencvarosa u Budimpešti.

Veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku.

RIJEKA – FERENCVAROŠ 1:0 (0:0)