FOTO, VIDEO: Kantrida ostala neosvojiva, ostaje žal za propuštenom prilikom Leona Benka

hnk_rijeka_vitoria_europska_liga_2013

Riječani su se u svakom slučaju, trećim domaćim remijem, dostojanstveno oprostili od Europske lige. Odlična igra, velika količina trke, izvrsna obrana te dvije odlične intervencije Vargića obilježili su sinoćnju utakmicu. Veliku fotogaleriju pogledajte u nastavku teksta, a dojmove Keka i Tomečaka u dva video priloga.

Rijeka – Nogometaši Rijeke odigrali su još jednu odličnu europsku utakmicu, a rezultat 0:0 protiv Vitorie ne oslikava pravo stanje snaga na terenu. Ekipa može biti ponosna, još da je Benko zabio gol, veselju ne bi bilo kraja.

Trener Matjaž Kek je na press konferenciji konstatirao da je Rijeka zaslužila pobjedu, ali je isto tako i ponosan što je Rijeka ostala neporažena ove sezone u Euroligi.

hnk_rijeka_vitoria_europska_liga_2013_1

– Odigrali smo još jednu pravu europsku utakmica. Po prigodama zaslužili smo pobjedu. Utjeha mi je činjenica da je Kantrida ostala neosvojena. Čestitke igračima. Žao nam je svima što nismo materijalizirali ono što smo pripremali cijelu utakmicu. Tražili smo i čekali njihovu grešku, doveli smo ih u takvu situaciju svojom igrom, ali nakon toga nismo im zadali matni potez. Taj pogodak, koji smo imali u nogama…

RIJEKA (4-4-2): Vargić – Tomečak, Knežević(c), Marić, Bertoša – Kvržić, Maleš, Močinić, Alispahić (od 80′ Brezovec) – Benko( od 86′ Krstanović) ,Kramarić (od 71′ Sharbini)

VITORIA (4-4-2): Douglas – Joao Amorim, Paulo Oliveira, Ba, Addy – Barrientios (od 78′ Russi) , Leonel Olympio (c), Andre, Tompane – Maazou, Andre Santos (od 68′ Matias)

hnk_rijeka_vitoria_europska_liga_2013_3

Tijek susreta…
RIJEKA – VITORIA 0:0

2. POLUVRIJEME

90 + 2′ Kraj utakmice
90+1′ Žuti karton Knežević (RI) – oštar start

90′ Igra se vrlo otvoreno…Kvržić je sada imao šut s 20 metara, ali opet je spreman Douglas

89′ Vargić brani udarac Tomanea…i jedni i drugi ovdje idu na pobjedu

88′ Još jedan pokušaj Rijeke, Sharbini je dugo vukao loptu nakon polukontre Brezovca, na kraju i opalio s 16 metara, ali lopta ide kraj gola

86′ Posljednja izmjena kod Rijeke, umjesto Benka u igri je Krstanović

82′ Najbolja prilika utakmice za Rijeku, ali Benkov udarac brani Douglas. Kvržić je podvalio loptu iza leđa obrane Vitorie, Benko je sam izašao na golmana gostiju, ali lopta ipak ne pronalazi put do mreže

80′ Izmjena Rijeka, ulazi Brezovec, izlazi Alispahić

79′ Andre je prošao dvojicu igrača na lijevom krilu ali mu udarac ide kraj gola Vargića

71′ Izmjena u Rijeci, umjesto Kramarića u igri je Sharbini

64′ Benko se izborio u duelu s portugalskim stoperom za jednu dugu loptu, krenuo korak dva i opalio s 16 metara ali brani vratar Vitorie

55′ Šetala se lopta po kaznenom prostoru Vitorie, bilo je nekoliko opasnih situacija, ali na kraju Tomečak gađa suprotni kut i ne pogađa

50′ Pucao je Andre Santos s 15 metara nakon ‘glavometa’ u kaznenom prostoru Rijeke ali na mjestu je Vargić

49′ Slobodni udarac Benka s 22 metra ipak hvata Douglas. Lopta je išla u lijevi kut poluvisoko

hnk_rijeka_vitoria_europska_liga_2013_2

1. POLUVRIJEME

45′ Kraj prvog poluvremena

42′ Fenomenalnu akciju odigrali su Kvržić i Alispahić. No udarac iz prve Alispahića s 15 metara ide koji centimetar od okvira gola Douglasa

38′ Nakon dugo vremena bez izglednih prilika nakon kornera za Rijeku, probao je kapetan Knežević, ali je lopta otišla kraj vratiju

20′ Sad je uzvratila Vitoria, pucao je petom Barrientos nakon ubačaja Tomanea, ali lopta prolazi koji centimetar od gola Rijeke

19′ Najbolja prilika Rijeke! Alispahić je centrirao a u padu Benko pokušava glavom sa sedam metara, ali uz puno muka brani vratar Vitorie Douglas

15′ Andre Santos upućuje prvi udarac Vitorie na vrata Rijeke, ali lopta odlazi preko gola

13′ Nakon brze kontre Rijeke, lopta je nakon pokušaja Kramarića došla do Alispahića na 20 m. Polulob udarac završava na gredi

4′ Dobro je Alispahić vidio otvaranje Bertoše na lijevom boku, ali Mateov centaršut je ipak otklonila obrana Vitorie

1′ Utakmica je počela, prvi napad ima Rijeka