FOTO, VIDEO: NK Lovran – Starčić za remi

nk_lovran_draga-1…glasno navijanje, bakljada, i prvoligaški dekor obilježili su ovaj derbi…
…nekoliko fotografija i video isječak, s utakmice, pogledajte u nastavku…

Lovran – 11. kolo 1. Županijske nogometne lige donijelo je susjedski derbi između nogometaša HNK Lovrana i gostiju iz NK Drage. 13 je godina prošlo od posljednjeg međusobnog sraza ovih dviju ekipa a subotnja je utakmica u svakom smislu zaslužila i opravdala epitet ”praznika nogometa“.
Pravi su nogometni ugođaj stvorili navijači domaće momčadi Lovranci Pijanci koji su na ovoj utakmici slavili svoj 3. rođendan te su konstantnim navijanjem te spektakularnom bakljadom zasjenili mnoge provligaške kolege.

Marin Starčić

Odlični rezultati Lovranaca ove jeseni privukli su zaista impozantan broj gledatelja na Lovransku Lokvu a obzirom da se i nebo smilovalo svi su preduvjeti za kvalitetan nogometni praznik bili ispunjeni.
Prvih pola sata igre pripada gostima iz Drage koji pritiskom na zadnju liniju domaćih ne dozvoljavaju Lovrancima uspostavu svoje igre. U tom periodu igre gostujući nogometaši u nekoliko navrata prijete vratima Bradičića uglavnom preko Kereša i Nuaja no rezultat se nije mijenjao. Od Lovranskih prilika u prvome dijelu valja izdvojiti udarac iz okreta Starčića u 32.minuti kojega odličnom intervencijom brani gostujući vratar Šorić.
Drugo poluvrijeme donosi bolju igru Lovranaca koji preuzimaju terensku inicijativu i pokušavaju doći do pogotka. Slobodan udarac Jurića iz 55.minute samo je bio uvod u priliku utakmice koju propušta realizirati Starčić kada iz blizine pogađa prečku. Kazna dolazi ubrzo nakon toga kada nakon ubačaja iz kuta Nuaj glavom iz blizine pogađa za vodstvo Drage 0-1. Primljeni zgoditak dodatno motivira domaće igrače koji na krilima neumornih navijača kreću po izjednačujući pogodak.
Do zasluženog izjednačenja Lovranci dolaze u 83.minuti kada Starčić u gužvi iz blizine matira gostujućeg vratara. Jubilarni 10. pogodak najboljeg strijelca lige izaziva erupciju oduševljenja na tribinama i dodatno gura Lovrance da krenu po puni plijen.
Do kraja utakmice Draga izdržava pritisak domaćina i susret završava podijelom bodova što je i s obzirom na prikazanu igru najrealniji ishod. Kraj utakmice ujedno je označio i početak rođendanskog slavlja Lovranskih navijača koji su gromoglasnim navijanjem i impresivnom bakljadom s pravom zaslužili naslov igrača utakmice.
Subotnji je derbi unatoč velikom ulogu i tenzijama protekao u fer i sportskoj atmosferi a sudeći po druženju nakon utakmice u kojem su sudjelovali svi njeni akteri pravi je pobjednik ove priredbe NOGOMET.
NK LOVRAN – NK DRAGA 1 : 1
Igralište Lokva
Gledatelja: 500, vrijeme oblačno
Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka), pomoćnici: Balen (Rijeka) i Petrović (Viškovo).
Strijelci: 0:1 Nuaj (64′), 1:1 Starčić (84′)
Žuti kartoni: Mujakić, Kaligarić (Lovran), Rubinić, Kereš (Draga)

NK LOVRAN: Bradičić, Matak, Habalija, Zgodić, Rupčić (od 46′ Kaligarić), Periša, Mujakić, Duvnjak, Starčić (od 88′ Kljajić), Konić, Jurić
NK DRAGA: Šorić, Kovačević, Turak (od 88′ Hlanuda), Žiganto, Ferenčak, Vertel, Rubinić, Kereš, Glavaš, Janjetić, Nuaj
Liburnija.net: NK Lovran vs. NK Draga - foto Lario Tus

Liburnija.net: NK Lovran vs. NK Draga