FOTO, VIDEO: Nogometaši Rijeke pobijedili Istru @ Rujevica

Rijeka je dugo lomila otpor Istre, prije pogotka Matei je čak dvaput iz slobodnih udaraca pogodio gredu, ali na kraju trebalo je pričekati 66. minuti. U nastavku teksta pogledajte kako je bilo sinoć na Rujevici, a veliku fotogaleriju s utakmice na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Istru 1961 2:0 u utakmici trećeg kola Hrvatski telekom prva liga zadržavši tako stpostotan učinak u prvenstvu ove sezone.

Rijeka je dugo lomila otpor Istre, prije pogotka Matei je čak dvaput iz slobodnih udaraca pogodio gredu, ali na kraju trebalo je pričekati 66. minuti.

U jeku riječkih napada Matei je lijepo ubacio, a Gorgon je pucao glavom. Lopta je opet završila na gredi, ali sreća je ovoga bila na riječkoj strani jer se od leđa Ivušića odbila u gol – 1:0.

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu, ali lopta nije htjela u gol. Sve se moglo otvoriti već u osmoj minuti. Naime, Jelić je izborio slobodan udarac za Rijeku na dvadeset metara.

Matei je prebacio živi zid, ali greda je spasila Istru 1961. Uslijedili su pokušaji glavom Punčeca i Zute, a Maleš (23′) i Bradarić (27′) okušali su udarce s dvadesetak metara i malo je nedostajalo da jedan od njih završi iza leđa Ivušića.

Gorgon je pokušao u 31. minuti, dok je pet minuta kasnije Heber, nakon lijepog prodora, pucao pored gola. Istra 1961 prvi udarac u gol uputila je u 41. minuti, ali pokušaj Kitanovskog išao je ravno u Slugu.

Rijeka je dobro krenula i u nastavak utakmice. U 48. minuti Matei je ponovo sjajno izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, ali greda je opet spasila goste. Pokušaji Vešovića i Zute također nisu bili precizni, ali zato je Gorgon napokon probio istarski blok.

Potvrda pobjede stigla je u 74. minuti. Gojković je uklizao i pokušao spriječiti da proigravanja Gorgona dođe do Gavranovića, ali na kraju je prevario vratara Ivušića i poslao loptu u vlastitu mrežu – 2:0.

Također, sinoć je u pogon puštena i novosagrađena sjeverna tribina Rujevice koja je zamišljena kao isključivo navijačka.

Ulaz na tribinu je moguć isključivo iz smjera sjeverozapada, a kapacitet iznosi 2.140 sjedećih mjesta tako da je ukupan kapacitet stadiona sada 8.191 sjedeće mjesto. Ulaznice za sjevernu tribinu moći će se na dan utakmice kupiti na blagajnama na zapadnom ulazu u kamp.

U nastavku teksta pogledajte kako je bilo sinoć na Rujevici, a veliku fotogaleriju s utakmice na ovom linku