FOTO, VIDEO: Nogometaši Rijeke upisali novi poraz – Jadranski derbi nakon pet i pol godina pripao Hajduku

Djelić atmosfere pogledajte u nastavku teksta, a veliku fotogaleriju pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke poraženi su od Hajduka 1:2 u utakmici 18. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je doživjela prvi poraz od splitskog sastava nakon pet i pol godina.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu. Jedno Prskalovo ispucavanje, na koje je utjeaco i vjetar, završilo je u nogama Bašića. Nogometaš Hajduka odlučio se potegnuti iz prve i lijepim lobom zatresao riječku mrežu – 0:1.

Rijeku nije previše poljuljao pogodak i nošeni sjajnim navijanjem u 11. minuti stigli su do izjednačenja. Gorgon se lijepo izborio za poziciju na lijevom boku i ubacio. Kvržić je smirio za Bradarića koji je topovskim udarcem pospremio loptu u mrežu – 1:1.

Rijeka je nakon izjednačenja bila konkretnija momčad. Pokušaji Vešovića i Pavičića nisu bili precizni, a najveća prilika stigla je u 44. minuti.

Pavičić je gurnuo za Kvržića koji je ubacio oštru loptu, Gavranović se ispružio, ali nije uspio skrenuti loptu.

Hajduk je do drugog gola stigao u 51. minuti. Erceg je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, riješio se pratnje Župarića i provukao loptu ispod Prskala – 1:2.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor Rijeke. Samo minutu kasnije Maleš je odigrao za Pavičića koji je spustio za Gavranovića, ali udarac sa sedam metara obranio je Letica.

U 54. minuti Gorgon je probio lijevi bok, odigrao za Pavičića koji se našao u srcu kaznenog prostora, ali nije dobro zahvatio loptu.

Sedam minuta kasnije solo akcija Kvržića. Nogometaš Rijeke lijepo se izborio za poziciju i potegnuo s 15 metara, ali lopta je išla ravno u vratara Leticu.

Rijeka je do velike prilike stigla u 68. minuti. Kvržić je srušen u kaznenom prostoru, a Pajač je na signalizaciju suca iza gola pokazao na bijelu točku. Gavranović je potegnuo, ali Letica je sjajno reagirao.

Uslijedila su dva kornera, iz drugog Mišićev ubačaj, uz pomoć vjetra završio je na gredi.

Nogometaši Rijeke upisali novi poraz - Jadranski derbi nakon pet i pol godina pripao Hajduku