FOTO/VIDEO Održana Gimkana – Vedran Kukurin ponovo najbolji, četverogodišnji Borna Curić pobrao najveći pljesak @ Matulji

Najveći pljesak okupljenih dobio je četverogodišnji Borna Curić

Dino Žepina osvojio je nagradu za najatraktivnijeg natjecatelja, Borna Curić za najmlađeg natjecatelja, Asren Matušić za najstarijeg, a Jelena Martinčić za najbolju natjecateljicu.

Matulji – Ljubitelji Gimkane ponovo su se okupili prošle nedjelje kako bi odmjerili vozačke vještine na poligonu ispod osnovne škole Andrije Mohorovičića, ali se i prisjetili matuljske legende, Marija Ravnića čiji je motor bio izložen u središtu poligona.

Ovogodišnja „Gimkana“ okupila je 54 natjecatelja svih uzrasta na različitim motociklima mnogih kategorija i marki, a najbolje vrijeme ponovo je imao izvrsni Vedran Kukurin koji je poligon odvozio za 49,347 sekundi te uzeo pobjedu u klasi motori preko 125 kubika. Odmah iza Kukurina plasirao se Sani Hlanuda, dok je treće mjesto pripalo Antoniju Marincu.

U klasi skuteri preko 50 kubika najbrži je bio Gordan Pošćić, drugo mjesto osvojio je Elvis Puž, a treće Sanjin Puž. Matko Hrvatin bio je najbrži na električni pogon, drugo mjesto osvojio je Teo Žikić, a treće Dragan Mudrinić. U najbrojnijoj klasi, Tomos motocikala, prvo mjesto osvojio je Vedran Kukurin, drugo Patrik Viskić, a treće Gordan Pošćić.

U klasi skuteri do 50 kubika najbrži je bio Sandro Simčić, drugo mjesto osvojio je Sani Hlanuda, a treće Loris Lončarica. Dino Radetić bio je najbrži junior, Antonio Marinac uzeo je drugo i treće mjesto u dvije klase (Tomos, motor +125), četvrti je bio Mauro Osojnak, dok je peto mjesto i najveći pljesak okupljenih osvojio četverogodišnji Borna Curić.

U veteranskoj konkurenciji najbolji je bio Jadranko Sobotinčić, Željko Darišić osvojio je drugo mjesto, a Arsen Matušić treće. Osim za brzinu, dodijeljene su i posebne nagrade. Tako je Dino Žepina ponio nagradu za najatraktivnijeg natjecatelja, Borna Curić za najmlađeg natjecatelja, Asren Matušić za najstarijeg, a Jelena Martinčić za najbolju natjecateljicu.

Glavninu organizacijskog posla povukli su istaknuti i trofejni motokrosisti, braća Saša i Luka Matušić iz Moto cross kluba Kvarner i ekipa iz AMD Matulji, a kako je prošlo ovogodišnje izdanje manifestacije provjerite u velikoj fotogaleriji i video prilozima….