FOTO/VIDEO: Rijeka izgubila od Sarpsborga i oprostila se od Europske lige

Sarpsborg je do ključnog gola stigao u 83. minuti. Nakon još jednog ubačaja iz slobodnog udarca, Mortensen je bio najspretniji i zabio iz neposredne blizine – 0:1. Video prilog pogledajte u nastavku, a veliku fotogaleriju na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke okončali su nastup u Europskoj ligi nakon poraza od Sarpsborga 0:1 u uzvratnom susretu trećeg pretkola Europske lige. Norvežani su dalje prošli s ukupnih 2:1 nakon što je prva utakmica okončana rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je tvrdu igru, bez previše prilika na obje strane. Sarpsborg se i ovoga puta oslonio na daleke ubačaje, koji su donijeli poneku gužvu u kaznenom prostoru Rijeke, ali bez prilike.

Sarpsborg je najbliže stigao u 17. minuti. Nakon ubačaja sa strane, obrana Rijeke kratko je odbila loptu, Halvorsen je snažno potegnuo s 18 metara, lopta je otišla pored desne vratnice.

Rijeka je u tom periodu imala nekoliko obećavajućih situacija, ali bez ideje u završnici. U 27. minuti, nakon novog ubačaja Sarpsborga iz slobodnog udarca, Sluga je izašao i sudario se Gorgonom. Srećom za Rijeku lopta se odbila prema lijevoj strani kaznenog prostora.

Na drugoj strani u 37. minuti Pavičić je pucao s 18 metara. Prizeman udarac zadao je puno problema Vasyutinu, vratar Sarpsborga izbio je uz puno muke loptu u korner.

U 38. minuti uslijedila je najljepša akcija Rijeke u prvom dijelu. Pavičić je ubacio iz kuta, Acosty je lijepo pucao glavom, ali lopta je išla ravno u vratara Vasyutina.

Rijeka je odlično krenula u drugi dio. Acosty je ostavio loptu za Gorgona koji je pobjegao obrani Sarpsborga i potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla uz vratnicu.

U 63. minuti Sarpsborg je opasno zaprijetio. Nakon ubačaja iz kornera, Utvik je opasno pucao glavom, srećom lopta je otišla pored vratnice.

Sarpsborg je nastavio pritiskati što mu se isplatilo u 83. minuti. Rijeka je krenula po pogodak koji bi ju odveo u produžetke, ali izabranici Matjaža Keka nisu uspjeli pronaći put do gola.

U 90. minuti Muhammed je pobjegao po lijevoj strani i izbio sam pred gol Rijeke, ali Sluga je sjajno reagirao.