FOTO/VIDEO Rijeka pobijedila Lokomotivu i potvrdila drugo mjesto @ Rujevica

Rijeka je i u nastavku krenula konkretnije, nedostajalo je malo koncentracije u završnici da se otvori prilika pred golom Lokomotive.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu 1:0 u 35. kolu Hrvatski telekom Prve lige, posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone. Rijeka je na oproštaju od Rujevice, a uoči velikog derbija, finala Kupa Hrvatske protiv Dinama u srijedu u Puli, potvrdila na domaćem travnjaku drugo mjesto.

Otvaranje utakmice nije donijelo ništa vrijedno spomena, udarac Uzunija glavom u šestoj minuti, te udarac Hujbera (9′) nisu predstavljali opasnost.

Na drugoj strani Murić je probudio tribine u 20. minuti snažnim udarcem s 25 metara, koji je otišao iznad grede.

Samo dvije minute kasnije Puljić je ubacio, lopta se odbila od braniča i u visokom luku padala je pred gol Lokomotive. Malo je nedostajalo da Lončar dođe do lopte, ali vratar Grbić pokupio je loptu.

U 22. minuti Acosty je srušen na rubu kaznenog prostora, ali prizeman udarac Puljića iz slobodnog udarca završio je u živom zidu.

U 30. minuti Murić je izveo slobodan udarac, odigravši prizemnu loptu na Puljića na rubu kaznenog prostora. Napadač Rijeke se našao u dobroj prilici, ali udarac je završio u bloku.

Nekadašnji igrači Rijeke, gosti klupskog vodstva obilježili su 40 godina od osvajanja Kupa bivše države. Uoči utakmice sudionici tog povijesnog uspjeha pozdravili su publiku u društvu predsjednika Damira Miškovića i dobili dresove s brojem 1979.

Samo dvije minute kasnije Murićev udarac završio je u bloku, ali sve je to bila najava 36. minute. Lončar je blokirao jedan pokušaj ispucavanja ispred kaznenog prostora, te uspio odigrati za Murića koji ne griješi iz odlične situacije – 1:0.

Na drugoj strani Lokomotiva je zaprijetila tek u 67. minuti, udarac Ivanušeca s 15 metara otišao je pored gola, a isti ishod bio je dvije minute kada je Drožđek pokušao udarcem glavom. U 72. minuti Drožđek se našao u dobroj poziciji na lijevoj strani kaznenog prostora, a Sluga je obranio snažan udarac.

U 83. minuti Radonjić je donio loptu u kazneni prostor i odigrao za Drožđeka koji je ostao sam, ali udarac je otišao pored gola.

U trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon kornera, Radonjić je pucao iz okreta, ali greda je spasila Rijeku…