FOTO, VIDEO: Rijeka visokom pobjedom svladala Rudeš

Bijeli su nastupili na domaćem travnjaku nakon 37 dana i djelovali su razigrano. Rijeka je u prvom poluvremenu stvorila dovoljno prilika za nekoliko utakmica.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Rudeš 5:1 u utakmici 13. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je odigrala odličnu utakmicu stvorivši niz prilika, te je u konačnici pobjeda mogla biti i puno uvjerljivija.

Već u petoj minuti, nakon ubačaja iz kornera, Župarić je pucao glavom, lopta se od grede odbila u vratnicu, te travnjak, ali suci su procijenili da nije punim obujmom prošla gol liniju.

U 14. minuti raspoloženi Kvržić lijepo je ubacio, ali Heber nije dobro zahvatio loptu na drugoj vratnici.

Samo tri minute kasnije Heber je probio lijevu stranu, ušao u kazneni prostor i pronašao samog Čolaka u pet metara, ali napadaču Rijeke lopta je prošla pored noge!

I onda je stigao pogodak. Nakon ubačaja Heber je pucao glavom, lopta je pogodila u ruku Filipovića, a sudac Lučić pokazao je na bijelu točku!

Gorgon je preuzeo odgovornost i doveo Rijeku u vodstvo – 1:0.

I kada se činilo da će do kraja slomiti otpor gostiju, Rudeš je izjednačio u 28. minuti. Nakon nespretno izvedenog slobodnog udarca gostiju, Escoval nije dobro reagirao, Pantalon je ostao sam pred golom i matirao Slugu – 1:1.

Pogodak je šokirao Rijeku i Rudeš je minutu kasnije zamalo poveo. Mrkonjić je pucao s 18 metara, Sluga je uz pomoć vratnice sačuvao mrežu.

I onda je krenuo novi val pritiska nogometaša Rijeke. ¸U 34. minuti pokušao je Kvržić koji se tri minute kasnije pretvorio u asistenta, Čolak nije stigao loptu, Gorgon je pucao u klizećem startu, ali lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

Vratar Rudeša Ivan Banić obranio je i udarac Hebera u 42. minuti, a minutu kasnije Rijeka je ponovo propustila veliku priliku.

Raspopović je donio jednu loptu pred kazneni prostor, Kvržić je lijepo odigrao na drugu stativu, a Heber i Pavičić su zasmetali jedan drugom i udarac Brazilca obranio je Banić.

Kvržić je ponovo pokušao u 44. minuti, ali novom dobrom intervencijom istaknuto se vratar Rudeša. Rijeka je ipak uspjela slomiti otpor gostiju prije kraja prvog poluvremena.

Pavičić je pucao s 18 metara, lopta se odbila od gostujućeg bloka i došla do Hebera koji je ostao sam pred golom i poentirao – 2:1.

Rijeka je nastavila nizati prilike u nastavku. Čolak je lijepo pucao glavom u 50. minuti, ali Banić je ponovo bio siguran. Dvije minute kasnije nogometaši Rudeša zamalo su sami sebi zabili pogodak. Jukić je pokušao izbiti i pogodio je Jukića i lopta je zamalo završila u mreži Rudeša.

I onda je stigao treći gol. Kvržić je sjajno prošao po desnom boku, slomio je braniča Rudeša u kaznenom prostoru i odigrao za Čolaka koji je bio precizan – 3:1!

U 70. minuti, nakon jednog od mnogih ubačaja, Puljić je spustio glavom loptu za Hebera koji je ponovo bio na pravom mjestu – 4:1!

Rijeka je pobjedu potvrdila u 82. minuti. Zuta je ubacio s lijeve strane, Puljić ostao sam i poentirao – 5:1.

Hrvatski telekom 1. liga, 13. kolo
Rijeka – Rudeš 5:1
Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 3428.
Sudac: Josip Lučić (Vinkovci)
Strijelci: 1:0 Gorgon (19′-11m), 1:1 Pantalon (28′), 2:1 Heber (45′), 3:1 Čolak (55′), 4:1 Heber (70′), 5:1 Puljić (83′)
Žuti kartoni: Filipović, Klepač (Rudeš).
Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić, Escoval, Zuta, Pavičić, Lončar, Kvržić, Gorgon (od 79′ Capan), Heber (od 73′ Acosty), Čolak (od 66′ Puljić).
Rudeš: Banić, Vojković (od 73′ Petrović), Pantalon, Obanor, Kovačec, Jukić, Mrkonjić, Filipović, Boršić, Silva (od 89′ Sopić), Falinski (od 59′ Klepač).

Za kraj dodajmo da je dio navijača nastavio bojkot novog trenera Igora Bišćana i njegovog tima. Iako se na sjeveru okupilo petstotinjak pripadnika Armade oni sukladno najavama tišinom popratili utakmicu, u kojoj su nogometaši Rijeke upisali visoku pobjedu protiv Rudeša. Unatoč dodatnom klupskom angažmanu da se mobilizira članstvo, povremena svirka Puhačkog orkestra Lovran na momente je popravila dojam i podigla atmosferu. Kako je izgledala večer ‘podijeljenih navijača’ pogledajte u priloženom video isječku…