6. Dvoransko prvenstvo u nogometu za Morčiće @ Opatija

Zlatom se okitila ekipa SD “Moji Srdoči”, drugo mjesto zauzela je ekipa MNK “Kvarner” iz Matulja, dok su treći bili dječaci iz NK “Opatija”. Foto-galeriju s turnira pogledajte u nastavku teksta.

Opatija – Pobjedom SD “Moji Srdoči” nad ekipom MNK “Kvarnera” iz Matulja 9. ožujka u dvorani “Gorovo” završilo je 6. Dvoransko prvenstvo Liburnije u nogometu za Morčiće, koje se odigravalo od studenog do ožujka, a natjecalo se osam ekipa dječaka rođenih 2002. i 2003. godine. Organizator prvenstva bio je NK “Opatija” uz potporu Sportskog saveza Grada Opatije. Natjecale su se ekipe: HNK “Lovran”, NK “Opatija”, MNK “Kvarner” iz Matulja, MNK “Kastav”, MNK “Fantina” iz Kastva, ŠD “Moji Srdoči”, MNK “Drenova” i NK “Rječina”.

Din Pozderac i Mladen Sinožić

Zlatom se okitila ekipa SD “Moji Srdoči”, drugo mjesto zauzela je ekipa MNK “Kvarner” iz Matulja, dok su treći bili dječaci iz NK “Opatija”. Najboljim igračem proglašen je Edi Ajanović iz NK “Opatija”, najbolji vratar bio je Leo Margan iz SD “Moji Srdoči”, dok je titulu najboljeg strijelca zaslužio Dominic Traub iz NK “Opatija”. Posebna nagrada za fair-play “Stojan Osojnak” nazvana po najpoznatijem opatijskom nogometašu i reprezentativcu, dodijeljena je ekipi NK “Rječina”. Najboljim ekipama i pojedincima uručeni su pehari, dok je pobjednička ekipa osvojila prijelazni pehar.

– Na ideju o pokretanju ovog prvenstva došli smo treneri Sipe Mikulić, Boris Petrovčić i ja kako bismo dječacima osigurali kontinuitet u natjecanjima i omogućili da igraju zimi, kada za ovaj najmlađi uzrast nema nikakvih takmičenja. Tijekom tri mjeseca subotama su se igrale po četiri utakmice u svakom kolu, ukupno 56 utakmica, a utakmica zadnjeg kola odlučila je o pobjedniku prvenstva, istaknuo je direktor prvenstva Silvano Raffaelli.