FOTO/VIDEO Remi na 150. Jadranskom derbiju – Rijeka prokockala prednost

Video isječke atmosfere s Rujevice te prekida koji je obilježen bacanjem stolica i čaša u teren pogledajte u nastavku, a veliku fotogaleriju na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali su 1:1 u trećem kolu Hrvatski telekom Prve lige. Sto pedeseti Jadranski derbi završio je remijem nakon što je Rijeka bila bolja momčad kroz utakmicu.
Nakon jedne visoke lopte, Gorgon je sjajno odigrao za Puljića koji se ubacio iza leđa braniča Hajduka i poentirao – 1:0. Bio je to trenutak koji je trans bacio riječku publiku.

Ipak, u 87. minuti jedan kontak Saida i Župarića u kaznenom prostoru, Pajač je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Caktaš je bio siguran s bijele točke i donio Hajduku remi – 1:1. Prvih dvadesetak minuta nije donijelo previše uzbuđenja, tek u 19. minuti Rijeka je prva zaprijetila. Kvržić je ubacio s desne strane, Puljić je pucao s 18 metara, lopta je pogodila Mikulića, prevarila vratara Hajduka, ali na kraju otišla u korner. U 35. minuti Josip Juranović zaradio je pljesak s tribina. Sudac Pajač dosudio je prekršaj na 25 metara za Hajduk u duelu nakon kojeg je bilo izvjesno da je prekršaj napravljen na Čanađiji. Juranović je napucao loptu u gol aut što je riječka publika nagradila pljeskom.

I onda je stigla završnica u kojoj je Rijeka imala dvije velike prilike. U 40. minuti Kvržić je sjajno ubacio, Heber ostao sam u srcu kaznenog prostora, ali promašio je loptu.

Rijeka je odlično otvorila drugi dio. U 47. minuti Kvržić je sjajno gurnuo loptu u prostor za Gorgona, ali njegov udarac obranio je Posavec.

U 58. minuti, nakon ubačaja Pavelića, lopta se odbila do Puljića koji je ostao sam na 15 metara. Napadač Rijeke potegnuo je iz prve, ali udarac je otišao pored gola. Uoči pogotka Rijeka je imala još jednu veliku priliku. U 61. minuti Puljić je sjajno izbacio Acostyja koji je izbio sam, uspio slomiti vratara Hajduka, ali njegov pokušaj je blokiran.