FOTO/VIDEO Remi na Rujevici – Vatromet golova i podjela bodova protiv Istre

U priloženom video isječku pogledajte atmosferu s Rujevice, a veliku fotogaleriju na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Istre 1961 podijelili su bodove (3:3) u utakmici petog kola Hrvatski telekom Prve lige, regionalnom derbiju koji je opravdao očekivanja. Igrala se 78. minuta kada je Puljić sjajno proigrao Hebera, a brazilski napadač postigao svoje hat-trick za vodstvo Rijeke i euforiju na Rujevici (3:2). Bio je to trenutak koji je, činilo se, otvorio put prema pobjedi. Ipak, Istra je uzvratila u 82. minuti. Traore je prošao po desnoj strani i pronašao Obenga koji je poentirao 3:3.

Derbi della Učka ponudio je nevjerojatnih 45 minuta, a već prve četiri minute i po jedan pogodak s obje strane. Već u trećoj minuti gosti su poveli. Nakon ubačaja Ivančić je pucao glavom, a Sluga obranio. Lopta se ponovo odbila do Ivančića koji ju je iščeprkao i uputio udarac, a Mierez je samo postavio nogu – 0:1. Istra nije stigla ni proslaviti pogodak, a Rijeka je uzvratila. Gorgon je ubacio loptu s desne strane, Čolak prenio loptu, a Heber je maestralno smirio prsima i poentirao – 1:1.

I kada se činilo da bi Rijeka mogla iskoristiti šok, Istra je povela u 17. minuti. Punčec je oklijevao, Mierez je odnio loptu, sjurio se prema golu i matirao Slugu – 1:2. U 27. minuti Istra je još jednom bila blizu gola. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Cardozo je bio najviši i greda je ovoga puta spasila Rijeku! Ipak, u 29. minuti Heber se pobrinuo da se Rijeka vrati u igru. Lončar je sjajno gurnuo loptu u prostor, Heber je pobjegao po lijevoj strani i sjajno naciljao suprotni kut – 2:2!

Rijeka je zamalo stigla i do prednosti stvorivši dvije prilike. U 40. minuti velika pogreška Rubića otvorila je priliku Pavičiću. Veznjak Rijeke uočio je da se vratar Istre 1961 okliznuo na rubu kaznenog prostora, ali pokušaj loba završio je u rukama vratara Landete. Dvije minute kasnije Lončar je sjajno izveo udarac s dvadeset metara, ali lopta je prošla uz samu vratnicu.

U 57. minuti, nakon ubačaja iz auta, Heber je ponovo primio lotpu prsima i pucao iz okreta, ali Grujević je blokirao pokušaj. Istra je uzvratila u 64. minuti. Nakon ubačaja iz kornera, Rodriguez je pucao glavom, a Raspopović izbio loptu s gol crte. U 71. minuti Rijeka je lijepo prebrojala obranu Istre otvorivši priliku na desnoj strani. Raspopović je lijepo ubacio, Gorgon je pucao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu. Rijeka je priprijetila u 73. minuti kada je Gorgon zaradio slobodan udarac na 18 metara. Napadač Rijeke ga je izveo, ali lopta je zapela u vrhu živog zida.

Gorgon je ponovo bio u središtu u 76. minuti, ali njegov udarac glavom nakon ubačaja Raspopovića, završio je u rukama vratara Istre.

Hrvatski telekom 1. liga, 5. kolo
Rijeka – Istra 1961 3:3
Stadion HNK Rijeka
Sudac: Marko Matoc (Zaprešić)
Strijelci: 0:1 Mierez (3′), 1:1 Heber (4′), 1:2 Mierez (17′), 2:2 Heber (29′), 3:2 Heber (78′), 3:3 Obeng (82′)
Žuti kartoni: Čolak (Rijeka), Rubić, Landeta, Grujević, Cardozo, Rodriguez, Mierez (Istra 1961).

Rijeka: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Zuta, Čanađija, Lončar, Heber, Pavičić (od 68′ Puljić), Gorgon, Čolak (od 58′ Acosty).
Istra 1961: Landeta, Oneto, Rubić, Rodriguez, Mierez, Ivančić, Grujević, Cardozo (od 85′ Espinosa), Segado (od 74′ Iglesias), Obeng, Traore (od 90′ Roce).