FOTO/VIDEO Rijeka pobijedila Goricu i odličnim nastupom otvorila prvenstvo

Matjaž Kek, trener Rijeke, imao je razloga za zadovoljstvo nakon utakmice protiv Gorice. Dva gola, dobra igra i tri boda razlog su za optimizam. Kako je protekla prva domaća utakmica na otvorenju prvenstva provjerite u video prilogu i velikoj fotogaleriji na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Gorice 2:0 otvorili su nastup u novoj sezoni Hrvatski telekom Prve lige. Izabranici Matjaža Keka odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su u pravom trenutku stigli do pogodaka otvorivši si put prema prvo slavlju u novoj sezoni.

Prvih 20 minuta utakmice nije donijelo ništa previše na travnjaku. Rijeka je preuzimala kontrolu, ali bez da je ozbiljnije zaprijetila golu Gorice.

I onda je stigao pogodak. Heber je na malom prostoru odigrao za Pavičića u kazneni prostor, veznjak Rijeke sjajnom se minijaturom riješio pratnje braniča Gorice i poentirao – 1:0.

Navijači Rijeke nisu još prestali slaviti gol, a već u idućoj akciji Gorica je zamalo izjednačila. Gorica je odmah uzvratila. Sluga je na vrijeme istrčao i izbio loptu ispred Zwolinskog, a zatim je natrčao Maslowski i pokušao lobom poentirati. Lopta je na klraju otišla preko grede.

Rijeka je povećala prednost protiv Gorice u 20. minuti (2:0). Acosty je odigrao za Pavelića koji je sjajno pogodio s dvadesetak metara!

U 32. minuti Gorica je izborila slobodan udarac na 18 metara, ali udarac Špičića završio je u živom zidu.

Na drugoj strani malo je nedostjalao da Rijeka u 44. minuti stigne do trećeg pogotka. Acosty se sjajno izborio za loptu na desnom boku, odigrao u kazneni prostor. Heber je propustio loptu, Čanađija je ostao sam na 15 metara, ali udarac je otišao pored gola.

Rijeka je u nastavku utakmice bila kvalitetniji suparnik, ali najbliže golu stigla je nakon dalekometnog pokušaja Acostyja i ubačaja Gorgona koji je završio na gredi.

Matjaž Kek, trener Rijeke, imao je razloga za zadovoljstvo nakon utakmice protiv Gorice. Dva gola, dobra igra i tri boda razlog su za optimizam.

– Zaslužena pobjeda. Dobro je ući u prvenstvo s tri boda. Organizirano i pametno smo ušli u utakmicu i pravim trenucima dali dva gola, rekao je Matjaž Kek nakon slavlja protiv Gorice.

– Veseli atmosfera, vlada dobra atmosfera među igračima i na tome moramo graditi. Veseli pomoć s tribina, veseli skandiranje jer je bilo pozitivno, zaključio je Matjaž Kek.

Hrvatski telekom 1. liga, 1. kolo
Rijeka – Gorica 2:0

Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 5211. Sudac: Igor Križarić (Čakovec)
Strijelci: 1:0 Pavičić (20′), 2:0 Pavelić (27′)
Žuti kartoni: Heber, Grahovac (Rijeka), Maloča, Čagalj, Jovičić, Marina (Gorica).

Rijeka: Sluga, Punčec, Čanađija, Zuta, Heber (od 71′ Čolak), Župarić, Acosty (od 77′ Kvržić), Grahovac, Pavelić, Gorgon, Pavičić (od 86′ Capan).

Gorica: Kahlina, Jovičić, Čagalj, Maslowski (od 86′ Zenko), Zwolinski, Dvorneković (od 60′ Miya), Maloča (od 67′ Lovrić), Atiemwen, Mtchedlishvili, Marina, Špičić.

Kako je protekla prva domaća utakmica na otvorenju prvenstva provjerite u video prilogu i velikoj fotogaleriji na ovom linku