Gradonačelnik Ivica Lukanović primio Nives Mladenić

Kastav – Gradonačelnik Ivica Lukanović primio je Nives Mladenić, članicu Boćarskog kluba Kastav, kako bi joj čestitao na osvajanju titule svjetske boćarske prvakinje u disciplini pojedinačno klasično koju je osvojila u Turskoj, u listopadu ove godine.

Podsjetimo, Hrvatska boćarica Nives Mladenić, članica boćarskog kluba Kastav osvojila je zlatnu medalju u disciplini pojedinačno klasično nakon što je u finalu Svjetskog prvenstva u Manisi pobijedila Talijanku Caterinu Ventoran 13:6.

Mladenić je prije toga u četvrtfinalu pobijedila Kineskinju Wei Fei Cen (12:11), a u polufinalu Alžirku Nassimu Aissioui (10:5). Jedina je to hrvatska medalja na Svjetskom prvenstvu u Turskoj jer u paru Mladenić i Vlahek nisu uspjele ući u polufinale, u kojem su poražene od Slovenki Novak i Sodec 13:5. Iva Vlahek nije uspjela ući u finale preciznog izbijanja, u četvrtfinalu je pogodila tek 3 punta.