HNK Lovran: Nastavak pobjedničkog niza

nk_lovran_rikard_bencic-1…početak utakmice donio je žustru i agresivnu igru obje momčadi…
…u slijedećem kolu, subotu, 5. studenog, na rasporedu je dvoboj vječnih rivala – Lovrana i Drage…
…nekoliko fotografija pogledajte u nastavku…

Lovran – Susret 10.kola 1.Županijske nogometne lige između domaćina iz kluba Rikard Benčić i gostiju iz Lovrana s pravom je ponio titulu derbija kola. Dvoboj drugo i trećeplasirane momčadi prvenstva ovoga je puta rezultirao vrlo uzbudljivom i neizvjesnom utakmicom.
Početak je utakmice donio žustru i agresivnu igru. Domaći su pokušavali uspostaviti terensku inicijativu dok su Lovranci discipliniranom i organiziranom igrom stvarali prilike iz brzih kontranapada. Prva promjena rezultata događa se već u 17.minuti. Nakon starta na Starčiću sudac Merle opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne ovoga je puta bio zapaženi Mujakić. Preciznim je udarcem prevario vratara Naglića i Lovran je poveo 0-1.
Na reakciju domaćih čekalo se samo do 24. minute kada nakon ubačaja sa lijeve strane Radaković pogađa za 1-1. Razmjena pogodaka dodatno podiže tempo i razinu igre i do kraja poluvremena igra se otvoreno i kvalitetno, a prilike se izmjenjuju na obje strane. I već kada se mislilo da će poluvrijeme završiti neodlučenim rezultatom spretni Starčić koristi neodlučnost domaće obrane, krade im loptu i iz blizine zabija za novo vodstvo Lovrana.
U nastavku susreta Rikard Benčić u potrazi za izjednačenje dodatno pojačava napade i to im se isplaćuje već u 53.minuti kada za 2-2 zgoditak postiže Leo Miculinić.
U 71. minuti utakmice nakon efektnog solo prodora po desnoj strani, preciznim prizemnim udarcem Kaligarić matira domaćeg vratara i ponovno dovodi Lovran u vodstvo 2-3 što je ujedno i konačan rezultat utakmice.
Tijekom cijelog susreta dvanaesti igrač Lovrana bila je skupina od tridesetak navijača koji su svojim glasnim navijanjem Lovrancima pružili atmosferu domaćeg terena. Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu uz kvalitetno suđenje sudačke trojke Merle – Rožman – Tadić.
U slijedećem kolu momčad Lovrana u lokalnom derbiju ugošćuje susjede iz Drage – dvoboj vječnih rivala odigrat će se na Lokvi u subotu, 5. studenog.
Sastavi:
Rikard Benčić: Naglić, Terzić, Josipović (od 46.Đudarić), Rukavina (od 73.Šostarec), Kinkela, Popović (od 46.L.Miculinić), Radaković, Šimunović, Kezić (od 68.Ljubović), Pavlović (od 81.Perić), Bojčić
HNK Lovran: Bradičić, Matak, Habalija, Zgodić, R.Miculinić (od 81. R.Periša), T.Periša, Mujakić, Burilo (od 46.Kaligarić), Starčić (od 84.Kljaić), Konić, Jurić

Liburnija.net: HNK Lovran vs. Rikard Benčić

Tekst i foto: Marin Ružić | Liburnija.net