HNK Lovran: Podjela bodova na Lokvi

hnk_lovran_omisalj_2013 (4)

Utakmica je završila podjelom bodova kojom će nezadovoljnici biti domaći nogometaši koji su bili bliži pobjedi i u drugom su poluvremenu bili bolja momčad.

Lovran – 20.vkolo Prve županijske nogometne lige momčadi Lovrana donijelo je domaći susret sa OŠK-om iz Omišlja. Prvo je poluvrijeme uglavnom proteklo u borbenoj i rastrganoj igri između dvaju kaznenih prostora gdje niti jedna momčad nije uspijela preuzeti terensku inicijativu. Pas igru po zemlji dodatno je otežavao neravan teren pa je u igri bilo i dosta grešaka.

hnk_lovran_omisalj_2013 (1)

Iz prvih 45 minuta valja izdvojiti vratnicu Jurića koji je poslužen od Abrama iskosa sa lijeve strane oštro pucao no okvir gola se lopti ispriječio na putu do gostujuće mreže. Ubrzo nakon početka drugog dijela gosti dolaze u vodstvo; grešku domaće obrane koristi Šare koji probija desni bok i lijepo proigrava Kurolta koji iz blizine prebacuje Bradičića za 0-1.

Nakon primljenog zgoditka, igrači Vanje Petrovića kreću nešto angažiranije i preuzimaju blagu terensku inicijativu sve više prijete vratima Jedrilinića. Izjednačenje je stiglo u 67.minuti; Periša je dugom preciznom loptom na desnoj strani uposlio Kaligarića čiji udarac brani gostujuće golman, na odbijenu loptu natrčava Periša i zabija za 1-1 na oduševljenje domaćih navijača.

Lovranci su dodatno pojačali pritisak i krenuli po sva tri boda. U 70.minuti Abram je opasno pucao a odbijenu loptu iz blizine Starčić ne uspijeva ugurati u gol.

hnk_lovran_omisalj_2013 (2)

U 75.minuti domaći su oštećeni za kazneni udarac; u trenutku primanja lopte u kaznenom prostoru Starčića je „pomeo“ domaći branič no jučer indisponirani glavni sudac Musulin nije pokazao na bijelu točku. Sporna je situacija dodatno podigla tenzije na travnjaku i na tribinama tako da se do kraja utakmice moglo vidjeti dosta oštrih startova i nesportskih poteza koje sudac nije do kraja uspio iskontrolirati i sankcionirati.

Utakmica je završila podjelom bodova kojom će nezadovoljnici biti domaći nogometaši koji su bili bliži pobjedi i u drugom su poluvremenu bili bolja momčad. Sljedeće kolo plavo-žutima donosi gostovanje protiv momčadi Zameta koje će se odigrati u nedjelju, 28 travnja na pomoćnom igralištu na Kantridi sa početkom u 17 sati.

HNK Lovran – NK OŠK omišalj 1:1 (0:0)
Strijelci: Kurolt 47′ (0:1), Periša ’67 (1:1)
Glavni sudac: Musulin, pomoćnici: Kulaš i Šajina
Žuti kartoni: Bradičić, Čavka (HNK Lovran), Rožajac, Mašić, Cerić, Kurolt (NK OŠK Omišalj)

HNK Lovran: Bradičić, Čavka, Zgodić (od 55.Periša), Klindić, Mujakić, Konić, Habalija (od 58.Starčić), Abram, Jurić, Vertel (od 46.Kaligarić), Miculinić

NK OŠK Omišalj: Jedrilinić, Toić (od 71.Kraljić), Turčić, Dajdžić (od 27.Škoda), Rožajac (od 83.Slavujević), Mašić, Cerić, Hadžiomerović, Šare, Kurolt (od 85.Vračar), Dminić (od 90.Žuvić)