HNK Rijeka: Dvojbene sudačke odluke obilježile utakmicu protiv Lokomotive

Arhiva

Arhiva

Utakmicu su obilježile dvije dvojbene situacije, obje na štetu Rijeke – poništen regularni pogodak Tomasova i kazneni udarac za Lokomotivu.

Zagreb – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju protiv Lokomotive (0:1) u 24. kolu MAXtv Prve lige. Utakmicu su obilježile dvije dvojbene situacije, obje na štetu Rijeke. U završnici utakmice, nakon jedne nespretne reakcije riječke obrane, sudac Križarić je duel Rukavine i Vešovića u 89. minuti okarakterizirao kao kazneni udarac za Lokomotivu. Uslijedili su protesti riječkih nogometaša, trener Rijeke Matjaž Kek morao je otići na tribinu. Jerko Leko izveo je najstrožu kaznu i donio domaćinu tri boda iz jedinog udarca Lokomotive na gol u cijeloj utakmici! U posljednjim trenucima utakmice, Ivan Tomečak se dobro snašao u kaznenom prostoru nakon ubačaja, ali njegov pokušaj otišao je pored vratnice.

Inače, nakon što je u dvije utakmice Kupa Hrvatske primila osam golova, Lokomotiva je u prvenstveni ogled protiv Rijeke krenula puno opreznije i u zatvorenijoj formaciji. Rijeka je dobro otvorila susret, a prva sporna situacija dogodila se u devetoj minuti. Tomasov je zatresao mrežu nakon akcije Sharbinija i Leovca, ali je pomoćni sudac Fejer označio zaleđe.

Tomasov je u 29. i 30. minuti okušao udarac, ali Sluga je zaustavio njegove pokušaje. Rijeka je odličnu priliku imala u 34. minuti. Tomečak je pronašao Sharbinija koji je odigrao povratnu loptu za Leovca, ali njegov udarac s 15 metara obranio je Sluga. Rijeka je nastavila pritiskati u drugom poluvremenu. Mišić je u 56. minuti izveo korner, Balaj je pucao pored gola. Riječki nogometaši pokušavali su pronaći put do gola, ali Lokosi su se čvrsto branili. Izgledalo je da će susret završiti remijem sve do sporne posljednje minute.