HNK Rijeka nadigrala Istru u Puli – Tri gola za prekid serije remija

Rijeka je pak ujedno prekinula niz od tri prvenstvene remija i upisala četvrtu uzastopnu pobjedu u Puli riješivši pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu u kojem treba istaknuti nekoliko ključnih trenutaka.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Istru 1961 3:0 u utakmici devetog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je stigla do četvrte prvenstvene pobjede,  trećeg mjesta i samo boda zaostatka za drugoplasiranim Dinamom.

Prvi je stigao već u šestoj minuti kada je Rijeka u ranoj fazi utakmice slomila otpor domaćina. Nakon jedne akcije Acosty je pucao, Čondrić kratko odbio loptu, a Andrijašević je još jednom bio na pravom mjestu – 0:1.

Samo četiri minuta kasnije Ivančić je zaradio žuti karton nakon što ga je lopta pogodila u ruku nakon pokušaja Lončara.

Taj trenutak pokazao se bitnim u 40. minuti kada je Ivančić pao pored Gorgona, nakon što je nogometaš Rijeke samo raširio ruke. Sudac Pajač zaustavio je igru i pokazao Ivančiću drugi žuti karton zbog simuliranja.

Nije dugo trebalo čekati da Rijeka iskoristi igrača više. Lončar je u 45. minuti dugom loptom sjajno pronašao Andrijaševića koji je majstorski smirio loptu i pričekao dolazak suigrača. Pronašao je upravo Lončara koji je rutinski poentirao – 0:2!

Rijeka je i nastavku dobro koristila igrača više na travnjaku, udarci Acostyja i Andrijaševića nisu bili dovoljno precizni i kvalitetni da zatresu mrežu. Kod Istre 1961 treba izdvojiti udarac Ćuže (57′), te lijepu akciju u 62. minuti kada je malo nedostajalo da, nakon dodavanja Gržana, Ćuže izbije sam pred Prskala.

Na drugoj strani Lončar (65′) je sjajno potegnuo s dvadesetak metara, a vratar Istre odličnom reakcijom sačuvao je mrežu.

Istra 1961 nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti, pokušaji ubačaja ili udarci s poludistance nisu predstavljali opasnost po gol Rijeke.

U 77. minuti Andrijašević je povukao kontru, u pravom trenutku odigrao za Murića koji je poentirao – 0:3!