HNK Rijeka: Pobjedom protiv Lokomotive otvoren drugi dio prvenstva

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Lokomotive krenuli u drugi dio prvenstva. Tri boda i povratak na prvo mjesto na barem dva dana podignuo je atmosferu u momčadi.

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Lokomotivu u utakmici 22. kola MAXtv Prve HNL i tako barem na dva dana ponovo zasjeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Bio je to mini jubilej, Rijeka je na novom stadionu odigrala desetu utakmicu i stigla do sedme pobjede.

Rijeka je sve dvojbe riješila u roku od šest minuta. Izabranici Matjaža Keka poveli su iz prve izglednije prilike. U 19. minuti Bručić je loše reagirao i glavom pokušao vratiti vrataru Zeleniku jednu visoku loptu. Tomasov se sjajno ubacio u međuprostor i lako poentirao – 1:0.

Rijeka je iskoristila taj trenutak i već tri minute kasnije mogla je udvostručiti prednost. Marin Tomasov ispremiješao je obranu Lokomotive na desnoj strani, te je pronašao Gavranovića u srcu kaznenog prostora. Gavranovićev udarac obranio je Zelenika.

Novi gol stigao je u 25. minuti. Bezjak je odlično ubacio, a Mario Gavranović briljantnim potezom primirio loptu i iz okreta matirao Zeleniku – 2:0. Bio je to prvijenac Gavranovića u službenoj utakmici.

Gledajući vremenski tijek igre Lokomotiva je puno bolje ušla u susret i mogla je već u ranoj fazi zakomplicirati utakmicu. Naime, u trećoj minuti Prenga je dugom loptom pronašao Andrijaševića koji je ostao sam pred Vargićem, ali udarac nije bio precizan.

Lokomotiva je opasno zaprijetila i u sedmoj minuti. Andrijašević je gurnuo loptu za Marića koji puca iz izgledne pozicije u kaznenom prostoru, ali Vargić je odlično obranio.

Kako je susret odmicao Rijeka je postajala sve goropadnija i znala je iskoristiti svoje prilike. Na drugoj strani Lokomotiva je zaprijetila na otvaranju drugog dijela. Grezda je u 56. minuti pobjegao obrani Rijeke i sjurio se u kazneni prostor, ali Vargić je ponovo odlično reagirao.

Tri minute kasnije Grezda je pronašao Pamića na rubu kaznenog prostora, ali udarac je na putu prema golu okrznula Samardžića i otišla u korner.

– Očekivano teška utakmica, ali i zaslužena pobjeda jer smo golove postignuli u pravom trenutku. Čestitke igračima, vrlo bitan pozitivan ulazak u sezone. Trebat će još neko vrijeme da se posložimo i zato je primaran bio rezultat, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.