Jadranski derbi pripao Rijeci – Velika pobjeda protiv Hajduka @ Split

Arhiva

Arhiva

Riječki nogometaši nastavili su tako sjajan niz ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu na Poljudu, te 16 utakmica zaredom ne znaju za poraz u ogledima protiv splitskog sastava.

Split / Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Hajduk u utakmici 6. kola MAXtv Prve lige. Riječki nogometaši nastavili su tako sjajan niz ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu na Poljudu, te 16 utakmica zaredom ne znaju za poraz u ogledima protiv splitskog sastava. Rijeka je dominirala kroz utakmicu, bilo je još nekoliko izglednih situacija i rezultat je mogao biti i uvjerljiviji.

Hajduk je poveo u 13. minuti. U situaciji koja nije ni mirisala na priliku za domaćina, kontakt Bradarića na Ercegu okarakterezirao je kao najstrošu kaznu. Ohandza je bio siguran – 1:0.

Minutu prije penala Andrijašević je imao lijepu situaciju, ali udarac s ruba kaznenog prostora obranio je Stipica. Rijeka je uzvratila pokušajem Mitrovića, opasnim ubačajima Gavranovića i Vešovića. Izabranici Matjaža Keka polako su stezali obruč, u 24. minuti Elez je ubacio, a Gavranović je glavom proslijedio u mrežu – 1:1.

Rijeka je ubacila u višu brzinu, pokušaj Mišića iz slobodnog udarca s 18 metara zaustavila je greda. Hajduk je pokušao preko Ohandze (32′), a Rijeka uzvratila udarcem Gavranovića (33′). Nova brza akcija Rijeke rezultirala je kaznenim udarcem! Ristovski se prošetao kroz zadnju liniju, Bilyy ga je srušio, a sudac Jović pokazao na bijelu točku. Bezjak je bio smiren i siguran – 1:2!

Hajduk je do nove prilike stigao više slučajem nego iz izrađene akcije. Nakon jednog ubačaja, riječka obrana kratko je odbila loptu na koju je natrčao Bašić, a njegov udarac s 18 metara prošao je uz vratnicu.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Rijeka je mogla do novog gola. Gavranović je sjajno gurnuo za Andrijaševića koji je sam izbio pred Stipicu, ali vratar Hajduk izašao je kao pobjednik iz dvoboja.

Rijeka je zaprijetila i na otvaranju drugog dijela, udarac Bezjaka glavom u sjajnoj situaciji otišao je iznad grede. Hajduk niti jednom akcijom nije dao naznake da može zaprijetiti Prskalu. Dapače, Rijeka je bila konkretnija i povezanija, a u 62. minuti ubačaj Vešovića odbio se do Bezjaka koji je ponovo bio neumoljiv 1:3.

Iako nisu imali previše prilika, Hajduk se vratio u 66. minuti. Nakon jednog ubačaja, Ismajli je ostao nečuvan u srcu kaznenog prostora i udarcem glavom vratio domaćina u igru – 2:3. Ipak, Rijeka je brzo utišala Poljud. Vešović je gurnuo za Ristovskog koji je pronašao samog Andrijaševića u kaznenom prostoru – 2:4.

MAXtv prva liga, 6. kolo
Hajduk – Rijeka 2:4

Stadion Poljud
Gledatelja 10374
Sudac: Fran Jović (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Ohandza (13′-11m), 1:1 Gavranović (24′), 1:2 Bezjak (35′-11m), 1:3 Bezjak (62′), 2:3 Ismajli (66′), 2:4 Andrijašević (80′)
Žuti kartoni: Šimić, Bilyy, Juranović, Erceg (Hajduk), Bradarić, Bezjak, Vešović (Rijeka).

Hajduk: Stipica, Bilyy (od 36′ Ismajli), Šimić, Ohandza, Maganto (od 55′ Futacs), Juranović, Pejić (od 72′ Said), Bašić, Tudor, Erceg, Gkentsoglou.

Rijeka: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Mišić, Bradarić, Vešović (od 81′ Čanađija), Gavranović (od 50′ Matei), Andrijašević (od 89′ Šofranac), Bezjak.