Jedrenje: Pavle Živanović peti na svijetu u klasi Byte!

Pavle Živanović s trenerom Damirom Nakrstom

Opatijski jedriličari bili su uspješni i na Europa kupu u klasi Laser 4,7 u Fraglia Vela Malcesine. Paolo Mavričić zauzeo je odlično treće mjesto, dok je njegov klupski kolega Joško Galović bio 27. Nastupilo je 166 natjecatelja iz 14 država.

Opatija – Pavle Živanović, član Jedriličarskog kluba Opatija, osvojio je peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u jedrenju u klasi Byte koje se održalo u talijanskom Riva del Garda. Na prvenstvu je nastupilo 30 jedriličara iz 22 države. Ovo je još jedan u nizu odličnih rezultata mladog Opatijca kojeg uskoro očekuju nastupi na europskom prvenstvu i na Olimpijadi mladih koja se održava u Kini.