JK Opatija: Paolo Mavričić drugi na Kupu Kairos

Arhiva PodUčkun.net

Paolo Mavričić je odlično odradio natjecanje te je u ukupnom plasmanu zauzeo drugo mjesto. Njegov klupski kolega Joško Galović bio je sedmi.

Opatija – Proteklog vikenda u Trogiru se održao Kup Kairos u jedrenju za klasu Laser 4.7. Nakon tjedan dana priprema u Primoštenu, na natjecanju su nastupila i dva člana Jedriličarskog kluba Opatija, Paolo Mavričić i Joško Galović.

Vremenski uvjeti su bili loši i nisu išli u prilog jedriličarima – velika južina nije prelazila 5-6 čvorova te je prvog dana održan samo jedan plov. Drugog dana zapuhao je jaki jugo od 15-20 čvorova i odrađena su tri plova.

Na regati je nastupilo 19 jedriličara iz Hrvatske i Slovenije, a ukupni pobjednik je Marin Desabota (JK Val Šibenik).