Juniori Rijeke i Dinama remizirali na Rujevici

Rijeka je u završnici utakmice imala dvije odlične prilike, ali pokušaji Biškupovića da pronađe Mitrovića odnosno Lozića, koji su ostali sami pred golom modrih, osujetili su braniči Dinama.

Rijeka – Juniori Rijeke i Dinama remizirali su 2:2 u utakmici 19. kola Prve HNL. Juniorski derbi ponudio je zanimljiv nogomet i puno prilika, a bijeli u konačnici mogu žaliti da u prvom poluvremenu nisu napravili više.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu, već u šestoj minuti Pintarić je donio loptu pred gol Dinama i pronašao Omerovića čiji udarac nije bio dovoljno dobar i braniči Dinama su u konačnici zaustavili loptu na putu prem golu.

Ali već u istoj minuti Lepinjica je sjajnim potezom izbacio Omerovića koji je matirao vratara Josipovića – 1:0.

Samo minutu kasnije Mitrović je, nakon kontakta s braničem Dinama, pao u kaznenom prostoru, ali sudac Vidulin samo je odmahnuo rukom.

Dinamo se probudio u sedmoj minuti, ali udarac Kapitanovića ukrotio je Pandur. Na drugoj strani Antanasković je sjajno prošao kroz obranu Dinama i ubacio, ali nikoga nije bilo u sredini da pospremi u mrežu.

U 14. minuti ponovo je u prvom planu bio Kapitanović, ali njegov udarac u odličnoj situaciji, ponovo je zaustavio Pandur.

Rijeka je u prvom dijelu prvog poluvremena lakoćom dolazila u prilike, Bušnja se u 22. minuti lijepo prošetao kroz obranu Dinama, ali udarac s ruba kaznenog prostora otišao je uz vratnicu.

Već u idućoj akciji, Pintarić je oduzeo loptu na 25 metara, sjurio se prema golu, ali udarac je ukrotio vratar Dinama.

Antanasković je u 24. minuti lijepo pronašao Zrilića, ali njegov udarac pred golom, blokirao je Franjić.

Nakon što je Rijeka propustila niz prilika, u 29. minuti Dejanović je lijepo prošao po lijevoj strani i pronašao Kima u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je blokiran.

Ipak, modri nisu propustili priliku u 31. minuti. Dinamo je otvorio situaciju za Tolića, čiji je udarac unutar kaznenog prostora blokiran. Lopta se ponovo odbila do Tolića koji je proigrao Kapitanovića na desnoj strani – 1:1.

Otvaranje drugog dijela donijelo je pokušaj Dejanovića s ruba kaznenog prostora, na drugoj pokušaj glavom Ivana Smolčića otišao je pored gola.

Dinamo je poveo u 64. minuti iz kaznenog udarca nakon kontakta Rešetara i Putnika. Za razliku od sedme minute, sudac Vidulin ovoga puta nije previše razmišljao i pokazao je na bijelu točku.

Julardžija je bio siguran s bijele točke- 1:2.

Rijeka se nije predala, u 67. minuti Pintarić je izveo korner, Zrilić je bio najspretniji i poentirao – 2:2.

U 71. minuti Dinamo je odnio jednu visoku loptu, brzim prebrojavanjem otvorili su prostor za Kima koji je ostao sam na rubu kaznenog prostora, ali Pandur je odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

U 82. minuti, nakon kornera, uslijedila je velika gužva u kaznenom prostoru Dinama, ali nitko od igrača Rijeke nije uspio uputiti udarac. Dinamo je prijetio kontrama, u 86. minuti Kim je ušao u kazneni prostor, ali nije najbolje reagirao u završnici.

Modri su do tri boda mogli u trećoj minuti sudačke nadoknade, Radić je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac je otišao pored gola.

1. HNL juniori, 19. kolo
Rijeka – Dinamo 2:2
RIJEKA Stadion HNK Rijeka
Gledatelja 120
Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)
Strijelci: 1:0 Omerović (6′), 1:1 Kapitanović (31′), 1:2 Julardžija (64′-11m), 2:2 Zrilić (66′)
Žuti kartoni: Putnik, Lozić, Omerović (Rijeka), Tolić, Ćuže, Gvardiol, Radić (Dinamo).
Rijeka: Pandur, Smolčić, Lepinjica (od 46′ Golić), Jelavić, Bušnja (od 46′ Biškupović), Omerović, Antanasković, Pintarić, Zrilić, Mitrović (od 75′ Lozić), Putnik.
Dinamo: Josipović, Hrvoj, Antovski (od 62′ Mikulić), Franjić (od 46′ Kočar), Gvardiol, Kim (od 76′ Svržnjak), Kapitanović, Dejanović (od 59′ Julardžija), Ćuže (od 59′ Rešetar), Tolić, Radić.