Juniori Rijeke srušili lidera prvenstva

Bijeli su tako prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede nanijevši lokosima, inače do nedjelje vodećoj momčadi prvenstva, treći poraz ove sezone.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Lokomotivu 3:1 u utakmici 21. kola Prve HNL. Bijeli su tako prekinuli niz od tri utakmice bez pobjede nanijevši lokosima, inače do nedjelje vodećoj momčadi prvenstva, treći poraz ove sezone.

U prvom dijelu, nakon jedne uigrane akcije, Denis Bušnja pogodio je gredu. Bila je to najizglednija prilika sve do posljednjih trenutaka prvog dijela kada je Rijeka povela.

Umjesto da ispuca loptu Matić je pogriješio, Antanasković je presjekao loptu i krenuo prema golu. Uslijedio je udarac, lopta je na kraju stigla od Zrilića koji je poentirao – 1:0.

Rijeka je tako u posljednjim trenucima prvog dijela ostvarila, ne samo rezultatsku, već i veliku psihološku prednost.

U 51. minuti Pintarić je išao sam prema golu Lokomotive, vratar Bermanec obranio je udarac, lopta se ponovo odbila do Pintarića, ali drugi pokušaj otišao je pored gola.

Devet minuta kasnije Bušnja je ušao s lijeve strane u kazneni prostor, uslijedio je udarac iz uskog kuta, ali vratar Bermanec zaustavio je loptu na prvoj vratnici.

Rijeka je prednost mogla udvostručiti u 75. minuti, Mitrović je izbio sam pred gol, ali vratnica je ovoga puta spasila goste.

Ipak, samo minutu kasnije Pintarić je izveo korner, Ivan Smolčić bio je najviši u skoku za 2:0.

Još jednu priliku imao je i Pintarić koji je krenuo prema golu, ali si je dao prejaku loptu u prostor. Nogometaš Rijeke na kraju je uspio pucati špicom kopačke, ali vratar Lokomotive je još jednom izašao kao pobjednik.

Ipak, u 85. minuti Dajčer je srušio Mitrovića u kaznenom prostoru, a Bušnja je bio siguran s bijele točke – 3:0.

Bila je to točka na “i” dobre riječke predstave, Lokomotiva je uspjela u sudačkoj nadoknadi doći do počasnog pogotka. Smolčić je srušio Zdunića u kaznenom prostoru, a Viduka je bio siguran s bijele točke 3:1.

Juniori Rijeke u sljedećem kolu 27.04. u gostima igraju protiv momčadi Zagreba.