Juniori Rijeke u osmini finala @ Italija

juniori_rijeka_italija_2014

U borbenoj utakmici koja nije bila za one slabih živaca, Riječani su do pobjede vrijedne prolaza došli u infarktnoj završnici u kojoj su s dva pogotka osigurali prolaz kao drugoplasirana momčad skupine 5.

Rijeka – Juniori Rijeke pobijedili su Genou rezultatom 2:0 i plasirali su se u osminu finala turnira u Viareggiju gdje će u utorak igrati protiv Milana! U borbenoj utakmici koja nije bila za one slabih živaca, Riječani su do pobjede vrijedne prolaza došli u infarktnoj završnici u kojoj su s dva pogotka osigurali prolaz kao drugoplasirana momčad skupine 5.

U 85. minuti kapetan Igor Postonjski izveo je udarac iz kuta s desne strane a Matija Vidas pravovremeno utrčao u srce kaznenog prostora i kraj Genoinih ”nebodera“ glavom pogodio mrežu – 1:0.

Tu lijepoj riječkoj priči u Liguriji nije bio kraj. Pet minuta kasnije Matija Vidas je iz svoje polovice uputio dugu loptu prema golu suparnika, branič Genoe neoprezno reagirao, a kadet Andrija Filipović odjurio prema golu i hladnokrvno potvrdio prolaz Riječana – 2:0.

juniori_rijeka_italija_2014_1

Bio je to početak riječkog slavlja u Chiavariju gdje su bijeli izborili prolaz skupine nakon pune 44 godine. Posljednji put to se dogodilo 1970. godine kada su dogurali do polufinala gdje su poraženi od idućeg suparnika – Milana.

U prilično rastrganoj utakmici obje su momčadi imale svoje prilike za vodstvo, a nešto konkretniji igrači Rijeke na kraju su naplatili svoju borbenost i potpuno zasluženo slavili. Vodstvo je moglo doći i ranije, u 44. minuti Marciuš je iz obećavajuće situacije tukao mlako, u 54. Genoa je spašavala na crti nakon ubačaja Mršića i udarca glavom Tahira, dok je u 60. Minuti vratar Genoe sjajnom intervencijom odbio u korner odličan volej Mršića. Nije bezopasna bila ni Genoa koja je u 80. minuti imala sjajnu priliku kada je Panico izašao sam na Antu Bilandžića koji je odličnom intervencijom sačuvao „nulu“. Bio je to preduvjet za početak riječkog slavlja nekoliko minuta kasnije. „Volim te Rijeko“ orilo se igralištem u Chiavariju a Riječani pjesmom slavili veliki uspjeh…

Rijeka – Genoa 2:0