Kadeti MNK Kastav treći u Hrvatskoj

mnk_kastav_kadeti_sm…osvajanjem 3. mjesta kadeti MNK Kastav ostvarili su najveći uspjeh u povijesti kluba…
…idućeg vikenda u Kastav stiže i malonogometna reprezentacija Argentine i Slovenije…

Kastav – Završnica kadetskog prvenstva Hrvatske u malom nogometu, odigrala se je prošlog vikenda u novoj školskoj sportskoj dvorani u Kastvu, a na njoj je nastupilo osam klubova iz čitave Hrvatske.
Za titulu kadetskih prvaka Hrvatske u malom nogometu borili su se MNK Sv. Antun (Korčula), MNK Bonita (Požega), MNK NG Unitas (Nova Gradiška), MNK Potpićan ’98 ABS (Potpićan), MNK Fotex Palatin (Nedeljanec), MNK Split BI (Split), MNK Zagreb Zapad i MNK Kastav.
Utakmicu za 3. mjesto igrali su MNK Kastav i MNK NG Unitas, a Kastavci su bili bolji s 4 : 1. U finalu MNK Zagreb Zapad pobijedio je MNK Split Brodosplit Inženjering s 2 : 1, i time su Zagrepčani postali prvaci Hrvatske.
– U utakmici za 3. mjesto pred stotinjak gledatelja u našoj dvorani odigrali smo najbolju utakmicu na turniru. Iako smo imali dosta prigoda poveli smo tek u 10 minuti pogotkom našeg najboljeg igrača Matea Baljka. Tim rezultatom završilo je prvo poluvrijeme. Nakon što je Unitas izjednačio u 17. minuti vrlo brzo ponovo dolazimo u vodstvo pogotkom Tomislava Madžara u 18. minuti. Za 3:1 pogodio je Dino Bešić u 25. minuti. posljednji pogodak na utakmici postigao je Mateo Baljak, u posljednjoj minuti, nakon čega je slavlje moglo započeti, dojmovi su ekipe iz MNK Kastav.

Liburnija.net: Ekipa kadeta MNK Kastav

Za MNK Kastav su nastupili: Tomislav Madžar, Antonijo Marincel, Mateo Martedić, Mateo Keller, Mario Jerbić, Dino Bešić, Tomislav Vidović, Josip Pavlović, Mateo Baljak i Marko Lučić, trener Petar Sinko, te voditelj kvalifikacija i prve utakmice turnira – Goran Host.
Konačni poredak: 1. MNK Zagreb Zapad; 2. MNK Split Brodosplit Inženjering; 3. MNK Kastav; 4. MNK NG Unitas; 5. MNK Fotex Palatin; 6. MNK Sv. Antun; 7. MNK Bonita; 8. MNK Potpićan ’98 ABS.
U organizaciji kastavkog malonogometnog kluba očekuje nas još jedan zanimljiv događaj ovog vikenda. U subotu, 25. lipnja, u novu dvoranu dolazi Hrvatska malonogometna reprezentacija koja će s početkom u 20 sati odigrati prijateljsku međunarodnu utakmicu protiv reprezentacije Argentine, dok će od 18 sati Hrvatska reprezentacija U-21 odigrati utakmicu protiv reprezentacije Slovenije. Utakmice se igraju u sklopu međunarodnog prijateljskog turnira na kojem osim Hrvatske sudjeluju Argentina i Italija. Na turniru mladih selekcija sudjeluju Hrvatska, Italija, Slovenija i Mađarska.