Kaos u Dugopolju: Remi protiv Hajduka, Rijeci poništen regularan pogodak

rijeka_hajduk_dugopolje_2014

Na samom terenu je bilo izrazito korektno, ali dojam utakmice je uvelike pokvarila atmosfera koja je bila incidentna i koja se rijetko viđa na tribinama. Plastične boce, upaljači, čaše, kovanice, sjedalice bile su samo neki od predmeta koji su tijekom cijelog susreta konstantno letjeli prema igračima i stručnom stožeru Rijeke.

Dugopolje – Kaotično je protekla današnja derbi utakmica između Hajduka i Rijeke, odigrana na rubu regularnosti u Dugopolju, a nekoliko prekida tijekom susreta dovoljno govori o atmosferi koja je vladala. Na samom terenu je bilo izrazito korektno, ali dojam utakmice je uvelike pokvarila atmosfera koja je bila incidentna i koja se rijetko viđa na tribinama.

Plastične boce, upaljači, čaše, kovanice, sjedalice bile su samo neki od predmeta koji su tijekom cijelog susreta konstantno letjeli prema igračima i stručnom stožeru Rijeke.

U 11. kolu Hajduk je ugostio Jadranski derbi izvan Poljuda, a uzavrele strasti proključale su na samom početku utakmice strgali stolice i njima gađali Matu Jajala dok je izvodio korner, no već u 6. minuti, sudac Fran Jović povlači igrače na centar i prekida susret. Odmor je trajao kratko, a nasilje se nastavilo. Jedna je stolica pala tek metar dalje od Matjaža Keka na klupi Rijeke, u opasnosti je bio i dio publike, a sve je kulminiralo uplitanjem klupe Hajduka u sam susret, nakon čega je pomoćni trener Jurica Vučko udaljen s iste.

U 22. minuti, lopta je na vrhu šesnaesterca pogodila Leškovića u lakat, a Jović je procijenio da riječ o igranju rukom vrijednom najstrože kazne. Caktaš je potkopao loptu i s bijele točke doveo svoju momčad u vodstvo – 1:0. U 38. minuti malo se primirila situacija oko terena i počelo je buđenje gostiju. Jugović je uputio udarac s vrha kaznenog prostora, njegovi suigrači signalizirali Milovićevo igranje rukom u kaznenom prostoru, a prema Jovićevoj procijeni sporno igranje nije bilo za najstrožu kaznu.
U drugom dijelu Rijeka je igrala puno bolje, a u 64. minuti gosti su izjednačili golom Kvržića, koji je zabio za 1:1. U 73. minuti zatresla se Kalinićeva mreža, poentirao je Kramarić, no pomoćnik Igor Krmar je procijenio da je dodavač Tomečak prethodno primio loptu u zaleđu. Suce je demantirala TV snimka, a Rijeci je neopravdano poništen regularan pogodak.