Kvalifikacije za kup Hrvatske : Juniori nastavljaju takmičenje

Arhiva

Arhiva

Kako je gostima u nastavku polako ponestajalo snage, tako su igrači trenera Kancijanića dizali prednost i na kraju zasluženo slavili sa 11 : 5.

Rijeka – Pobjedom protiv Delfina u uzvratnom susretu kvalifikacija za plasman na finalni turnir kupa Hrvatske, juniori vaterpolo kluba Opatija nastavljaju takmičenje, a ime svog sljedećeg protivnika saznati će u četvrtak nakon što se odigra utakmica između Zagreba i Osijeka.

Gosti iz Rovinja pružili su puno jači otpor nego u prvoj utakmici pa je na poluvremenu rezultat glasio “samo“ 4 : 3 za opatijske vaterpoliste. Međutim kako je gostima u nastavku polako ponestajalo snage, tako su igrači trenera Kancijanića dizali prednost i na kraju zasluženo slavili sa 11 : 5.

Najefikasniji kod Opatijaca Ivan Popović sa četiri, a kod Delfina Rubil sa tri gola.