Kvalifikacije za Prvenstvo Hrvatske : Opatijcima polovičan uspjeh u Slavonskom Brodu

Arhiva

Arhiva

Mlađi juniori u drugoj utakmici nisu imali većih problema, vodili su od samog početka utakmice i na kraju uvjerljivo izborili dvije utakmice sa Medveščakom, koje će odlučivati o osmom putniku na završni turnir prvenstva Hrvatske u Dubrovniku.

Volosko – Polovičan uspjeh zabilježili su opatijski vaterpolisti proteklog vikenda u susretima sa vršnjacima iz Osijeka, u sklopu kvalifikacija za plasman na završnicu prvenstva Hrvatske.

I dok su mlađi juniori bez većih problema slavili rezultatom 16 : 12 i u uzvratnoj utakmici, juniori su uvjerljivo poraženi čime su izgubili sve šanse za nastavak takmičenja.

Dugačak put i čudno vrijeme početka utakmice ( točno u podne ) te odsutnost zbog bolesti nekolicine važnih igrača kumovali su na kraju visokom porazu iako na poluvremenu nije mirisalo na takav razvoj situacije. Naime zahvaljujući izuzetno raspoloženom Ivanu Popoviću Opatijci su nakon dvije četvrtine imali samo gol zaostatka i s obzirom na pobjedu od četiri gola razlike iz prvog susreta, realne šanse za prolaz. Međutim u posljednje dvije četvrtine dolazi do potpunog pada u igri izabranika trenera Kancijanića što domaći vaterpolisti obilato koriste i taj dio igre rješavaju u svoju korist sa visokih 11 : 2.