Kvalifikacije za ulazak u 1.HVL : VK Opatija nakon 10 godina ponovno u elitnom razredu!

seniori_sibenik_prvoligasi_2014 (2)

Ovim rezultatom opatijski vaterpolisti postali su prvi nižerangirani klub, nakon više od tri desetljeća, koji je uspio preko kvalifikacija izbaciti prvoligaša čime ovaj uspjeh igrača i stručnog stožera dobiva još veću vrijednost. Odgovornima u savezu sada predstoji definirati sustav takmičenja za sljedeću sezonu a Opatijcima pregovori sa potencijalnim sponzorima i lokalnim vlastima kako ovaj zaista veliki sportski uspjeh ne bi protekao nezapaženo.

Opatija – Pravi sportski poduhvat napravili su vaterpolisti Opatije u uzvratnom susretu kvalifikacija za popunu 1. hrvatske vaterpolske lige pobjedom od 11 : 5 protiv Šibenika.

Opatijci ne samo da su nadoknadili gol minusa iz prve riječke utakmice već su u potpunosti deklasirali domaćina na njegovom plivalištu u Crnici pred nešto više od 200 gledatelja.

Već u prvoj četvrtini dalo se naslutiti da to neće ni približno biti ista utakmica kao u subotu na Kantridi jer su opatijski vaterpolisti poveli sa 1 : 0 u prvoj akciji sa igračem više i to prekrasnim pogotkom kapetana Martinčića koji rezantnim udarcem skida paukovu mrežu iz gornjeg desnog kuta vratara Šparade.

Šibenčani nošeni bučnim navijanjem tridesetak “Funcuta“ uspijevaju poravnati rezultat golom Rončevića, također sa igračem više, a nedugo zatim i povesti po prvi i posljednji put na jučerašnjoj utakmici, strijelac je sa igračem više bio Jure Belamarić.

Na drugoj strani novu brojčanu prednost za 2 : 2 realizira Pavlović, a onda na scenu stupa najbolji igrač utakmice Strižić koji praktički igra simultanku pa prvo realizira peterac, zatim jednu polukontru i na kraju uz malu pomoć vratnice i domaćeg vratara postiže svoj treći pogodak za prvo osjetnije vodstvo 5 : 2.

Uzdrmani domaćini početkom drugog dijela pokušavaju na sve načine smanjiti rezultat međutim jučer iznimno raspoloženi Čudina i doza potrebne sreće ne dozvoljavaju Šibenčanima povratak u utakmicu. Štoviše izabranici trenera Kancijanića ponovno prvi stižu do gola preko Bojana Cara za tada već visokih 6 : 2 u korist Opatije. Do poluvremena tračak nade domaćim vaterpolistima vraća Bašić i to ponovno iz situacije sa igračem više, no odgovor Opatijaca na taj gol je nemilosrdan pa najprije Strižić sa nova dva gola u drugoj četvrtini a zatim Sanjin Deželjin i Pavlović početkom trećeg dijela donose nestvarnih 10 : 3.Uz sve to Opatijci ne iskorištavaju i peterac jer udarac Sanjina Deželjina odsjeda na vratnici.

U posljednjih osam minuta opatijski vaterpolisti zadovoljni učinkom spuštaju nogu sa gasa a trener Kancijanić daje priliku igračima sa klupe pa Šibenčani taj period igre uspijevaju dobiti sa 2 : 1 čime donekle ublažuju visoki poraz.