Kvarnerska rivijera: Rijeka i Verona za titulu

kvarnerska_rivijera_2014

Ulaznice će se prodavati po cijeni od 20 kuna, a sav prihod doniran onima kojima je to u ovom trenutku najpotrebnije stanovnicima Slavonije koji su pretrpjeli velike štete od poplava.

Rijeka – Juniori Rijeke i Hellas Verone igrat će u finalu 62. izdanja međunarodnog omladinskog turnira Kvarnerska rivijera. U polufinalu odigranom u Pazinu Rijeka je pobijedila Sarajevo rezultatom 1:0 pogotkom Solomona Theophilusa u 65. minuti, dok je Hellas Verona istim rezultatom porazila Osijek zahvaljujući pogotku Alexa Manolachea u 29. minuti.

Bit će Riječanima ovo prilika za 18. naslov pobjednika Kvarnerske rivijere dok je Hellas Verona prvi put u finalu. Utakmica protiv Sarajeva, po mnogima finale prije finala, bila je u potpunosti jednosmjerna i da su napadači bijelih bili malo koncentriraniji i precizniji mogla je završiti uvjerljivom pobjedom Rijeke. Ovako, odlučujućim se pokazao pogodak Solomona Theophilusa koji je u 57. minuti u kaznenom prostoru Sarajeva primio ubačaj Kevina Kokorovića iz slobodnog udarca, okrenuo svog čuvara, i neobranjivo pogodio bliži kut nemoćnog Plakala koji je do tada bio prvo ime susreta – 0:1.

Bijeli su prije vodećeg pogotka imali najmanje šest stopostotnih situacija za vodstvo ali Dangubić, Solomon, Kokorović i Sošić nisu bili precizni, dok s druge stane koncentrirani Bilandžić, izuzev nekoliko udaraca s distance, nije imao previše posla.

Jedina žal ostaje što je utakmica završena naguravanjem u kojem su sudjelovale obje momčadi nakon jednog malo oštrijeg prekršaja bijelih čime je završena utakmica u kojoj su obje momčadi prikazale odličnu igru i opravdale plasman u polufinale Kvarnerske rivijere.

Finalna utakmica između Rijeke i Verone na rasporedu je u 19 sati na stadionu Kantrida, dok je ogled za treće mjesto u kojem će igrati Sarajevo i Osijek na programu u 17 sati. Danas od 16 sati na blagajnama do zapadne tribine bit će puštene u prodaju ulaznice za finalni ogled. Konkretnije, za tribine A, B i C. Ulaznice će se prodavati po cijeni od 20 kuna, a sav prihod doniran onima kojima je to u ovom trenutku najpotrebnije stanovnicima Slavonije koji su pretrpjeli velike štete od poplava. Nakon današnjeg finala juniorima ‘Rijeke’ bit će uručen i pehar za osvojen naslov državnih prvaka.

Sarajevo – Rijeka 0:1