Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Abuju i osvojila 19. titulu!

kvarnerska_rivijera_rijeka_abuja_2016_01

Nogometaši Venezije osvojili su treće mjesto na 64. Kvarnerskoj rivijeri pobijedivši u razigravanju Dinamo 3:1.

Rijeka – Kadeti Rijeke pobjedinici su 64. izdanja Kvarnerske rivijere. Riječki nogometaši u finalu su pobijedili Akademiju Abuja osvojivši 19. titulu okončavši turnir s 29 postignutih i bez primljenih pogodaka. Ključan trenutak dogodio se u 49. minuti.

Iličić je izborio loptu na lijevom boku, Modrić je ubacio, a iako nije bilo nikog od igrača Rijeke u blizini Charles Uche je pri ispucavanju pogodio sebe u ruku i sudac Skender pokazao je na bijelu točku. Kapetan Matej Šantek bio je siguran s bijele točke – 1:0.

Abuja je nakon početnog pritiska imala prvu priliku, ali udarac Izuchukwua u četvrtoj minuti sa sedam metara obranio je vratar Majkić. Rijeka je uzvratila pet minuta kasnije, Črnko je ubacio iz kornera, a udarac Čelikovića glavom zaustavio je vratar Olumuyiwa. Nakon novog kornera u istoj minuti, lopta je došla do Lebara na lijevoj strani kaznenog prostora, ali udarac lijevom nogom prošao je u pored vratnice.

U 24. minuti Dukađin je izbacio, Šantek se izborio za loptu. Črnko je pucao, a nakon bloka lopta je u luku došla od Iličića na lijevom boku na devet metara, ali napadač Rijeke nije dobro zahvatio loptu.

Šest minuta kasnije Dukađin je ponovo probio desnu stranu, na ulazu u kazneni prostor odigrao povratnu loptu za Črnka čiji je jak prizeman udarac ukrotio vratar Abuje.

Rijeka je dobro otvorila nastavak, nakon brze akcije Iličić je proslijedio loptu do Dukađina čiji je udarac ponovo obranio Olumuyiwa.

I onda je stigla 49. minuta i pogodak Rijeke. Abuja je krenula po izjednačenje, ali na kraju nije uspjela. Kada je Slaven Skender odsvirao kraj krenulo je veliko slavlje na travnjaku, a radost nije nije pokvarilo nevrijeme koje je donijelo olujnu kišu.

Miroslav Iličić, napadač Rijeke, izabran je za najboljeg igrača 64. izdanja Kvarnerske rivijere. Iličiću je nagradu uručio Boris Milanović, zamjenik Škole nogometa Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka. Miroslav je kroz cijeli turnir igrao na visokoj razini, te je dobru igru okrunio s četiri gola.

Lovro Majkić, golman Rijeke, izabran je za najboljeg vratara turnira. U prilog odličnoj igri Rijeke ide činjenica da bijeli na turniru nisu primili niti jedan gol zahvaljujući odličnoj igri cijele ekipe, te vratara Majkića koji je nagradu primio iz ruku Ivana Mancea, bivše jedinice Rijeke, a danas zamjenika sportskog direktora riječkog prvoligaša.

Nagrada za najboljeg strijelca, koju je uručio predsjednik HNS-a Davor Šuker, pripala je nogometašu Venezije Andrei Dorditu. Nagradu za fair play nogometašima Dinama uručio je Zorislav Srebrić.

Finale: Rijeka – Akademija Abuja 1:0 (0:0)