Međunarodni stolnoteniski turnir Opatija Milenij Open – Ivor Ban iz Zagreba slavio u konkurenciji kadeta

Turnir se nastavlja nadmetanjem seniora, a završnica turnira predviđena je danas u ranim popodnevnim satima.

Opatija – Amerikanka Amy Wang u kategoriji juniorki, Belgijanac Laurens Devos u kategoriji juniora, Reka Bezeg iz Srbije u kategoriji kadetkinja i Ivor Ban iz zagrebačke „Mladosti“ u kategoriji kadeta – pobjednici su 3. izdanja Međunarodnog turnira u stolnom tenisu Opatija Milenij Open što se održava u opatijskoj dvorani „Marino Cvetković“, a na kojem se okupilo preko 400 sportaša iz 16 svjetskih zemalja.

Na turniru u organizaciji HSTS-a, STK „Opatija 08“ i njemačke tvrtke TTM u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji nastupilo je 80-tak natjecatelja, a nakon dva dana natjecanja i žestokih borbi za opatijskim stolnoteniskim stolovima najuspješniji kadeti i juniori su stigli do izuzetno važnih bodova na svjetskoj rang listi stolnotenisača (ITTF). Nositelj turnira Ivor Ban u kadetskom finalu rezultatom 3:1 porazio je Slovaka Filipa Delincaka, a na treće mjesto plasirali su se Felix Ivanco i (Slovačka) i Lovro Zovko (Gradski stolnoteniski klub Zagreb). Reka Bezeg u finalu kadetkinja bila je bolja od Engleskinje Jasmin Wong te je slavila rezultatom 3:0. Na treće mjesto plasirale su se Hana Arapović (TIS, Zagreb) i Ruby Chan (Engleska).

U finalnom meču u konkurenciji juniorki Wang je bila bolja od Eme Marn iz STK „Malinska“ (4:2), a treće mjesto osvojile su Hana Arapović (TIS, Zagreb) i Reka Bezeg (Srbija). Nositelj turnira Laurens Devos slavio je u finalu juniorske kategorije pobijedivši Portugalca Tiaga Lija sa 4:1. Na treću stepenicu postolja u kategoriji juniora popeli su se Nikhil Kumar (SAD) i Olav Kosolovsky (Belgija).