Međužupanijsko prvenstvo U – 13: Pobjeda u derbiju

vaterpolo3Volosko – U pretposljednjem kolu međužupanijskog prvenstva za mlađe kadete Opatijci su po drugi puta ove godine pobijedili svoje vršnjake iz Lošinja,ovaj puta nešto teže nego prije dva mjeseca,rezultatom 12 : 10.
Nakon prve četvrtine koja je završila neodlučeno 2 : 2,opatijski vaterpolisti u drugu su krenuli odlučnije i sa nekoliko prekrasnih golova iz odlično odigranih akcija stekli osjetniju prednost od tri gola koju su početkom trećeg dijela povećali na 8 : 3.
Nakon tako uvjerljivog vodstva došlo je do vidljivog opuštanja što gosti iz Lošinja koriste te malo po malo smanjuju zaostatak koji 28 sekundi pred kraj treće četvrtine glasi 8 : 7 za igrače trenera Turine. Međutim, Popović u posljednjem opatijskom napadu postiže gol za 9 : 7 a Marko Blažić sredinom zadnjeg perioda diže ponovno prednost na tri gola razlike što se na kraju potvrđuje kao ključni trenutak ove utakmice.
Mlađim kadetima sada ostaje još posljednja utakmica protiv Delfina nakon koje će se znati dali će biti prvi ili drugi u ovogodišnjem međužupanijskom prvenstvu.