MNK Gorovo: Pobjeda u Lošinju

mnk_gorovo_sm…u samoj utakmici sav taj lošinjski optimizam i nije došao do izražaja…
…za kraj treba istaknuti da je momčad Gorova debitirao mladi Arton Ismaili koji je u par odigranih minuta pokazao svoj veliki talent…

Opatija – Dečki iz MNK Gorova vratili su se s prvog gostovanja i to onog najzahtjevnijeg barem što tiče prijeđenih kilometara, naime, domaćin u ovom kolu bio je MNK Lošinj jedan od dva malonogometna kluba s toga otoka.
Stanje u dva tabora nakon prvog odigranog kola je bilo dijametralno suprotno. Naime Lošinjani vrjedniji za pobjedu u gostima protiv jednog od papirnatih favorita prvenstva Otočca jedva su čekali priliku pokazati pred svojom publikom svu raskoš svog talenta, te su bili dosta uvjereni u osvajanje sva tri boda kako su i sami priznali nakon utakmice, kazao nam je Davor Mažuran, kapetan MNK Gorovo.
S druge pak strane ekipa MNK Gorovo su osim domaćeg poraza od Grobnika, muku s mučili i sa sastavom što zbog ozljeda što zbog obaveza prema velikom nogometu, išli su sa samo jednim članom prve četvorke i golmanom dakle u “mješovitom” sastavu koji je izabrao trener Gibičar i sam spriječen obavezama nije mogao putovati s momčadi. Kad se tome pridoda da je lošinjska dvorana uvijek puna te da su njihovi navijači uz naše Pešekane definitivno najbolja navijačka skupina onda razloga za pretjerani optimizam i nije bilo.
U samoj utakmici sav taj lošinjski optimizam i nije došao do izražaja, naši dečki su vrlo rani uspostavili kontrolu na terenu a oni su se povukli i čekali pogrešku. Unatoč inicijativi gostujućih igrača, domaćini prelaze u vodstvo jednim zalutalim udarcem sa dvanaestak metara koji pogađa našeg igrača te vara inače odličnog Milenkovića. Zgoditak je probudio tribine te na njihovim krilima lošinjani dolaze do još jednog pogotka na našu loše postavljenu obranu. Činilo se da su Opatijcima njihova dva gola presjekla noge te se sa tribina lagano mogao čuti navijački refren : “pet komada, pet komada” . U tim trenucima je bilo najvažnije ostati “hladne” glave jer naša kvaliteta nije bila sporna čak i u ovakvom “mix” sastavu ali dva jeftina gola, navijači i domaćinski nastrojeni suci lako bi poljuljali samopouzdanje i puno iskusnijim igračima, istaknuo je Davor Mažuran.
Srećom dečki nisu pali u tu zamku, već su vođeni savjetima sa klupe te onima sa terena našeg novog kapetana Davora Mažurana nastavili stiskati protivnika još konkretnije, ali ne i bezglavo. Takav pristup biva nagrađen u 16 minuti kada Tomić fantastičnom rolom vara protivnika gurajući mu loptu kroz noge te asistira Bagiću za njegov prvi gol u seniorskom dresu te prvi opatijski u ovogodišnjem natjecanju.

Liburnija.net: MNK Gorovo vs. MNK Lošinj

– Inače Bagić se vraća na teren nakon duge stanke zbog bolesti te nam je iznimno drago da je baš on inicijator ovog našeg “lošinjskog preokreta”. Do poluvremena smo u egalu zahvaljujući Stojaku koji na pivotu vrti njihovog zadnjeg igrača te zabija u donji lijevi kut. U drugom poluvremenu ista priča mi napadamo oni se brane, ovog puta naši napadači nemaju milosti konkretnije Stojak sa još dva pogotka nama priskrbljuje tri boda a sebi titulu najboljeg pojedinca susreta. Lošinjani su vidno uzdrmani te peti gol visi u zraku i baš u tim trenucima suci dosuđuju u najmanju ruku sumnjivi kazneni udarac za domaćina koji izaziva burne reakcije na našoj klupi. Domaći igrač realizira kazneni udarac te je utakmica ponovno otvorena. Do kraja ima još tri minute te Lošinjani kreću svim silama po izjednačenje, naši dečki igraju zrelo i koncentrirano prepustili su inicijativu gostu te iz kontre pokušavaju priprijetiti sa trkačkim raspoloženim Kiriginom koji je u ovoj utakmici dao veliki doprinos kako u fazi obrane tako i u kreacijskom dijelu. Odraz kvalitetne igre naših je to da domaćin do kraja nije stvorio konkretniju šansu te su prijetili samo udarcima iz daljine koje je naš golman Milenković sigurno neutralizirao te mi dolazimo do prve pobijede ove sezone na teškom gostovanju u Lošinju, kazao nam je Davor Mažuran, kapetan MNK Gorovo.
Za kraj treba istaknuti da je momčad Gorova debitirao mladi Arton Ismaili koji je u par odigranih minuta pokazao svoj veliki talent te će zasigurno dobiti opet priliku a osim njega svoj talent je pokazao u punom sjaju i Dominko Stojak koji osim što je zabio tri predivna pogotka dodao je puno trke i požrtvovnosti te time zavrijedio ne samo titulu najboljeg igrača već i poštovanje cijele momčadi.
MALI LOŠINJ – Dvorana Hrvoja Macanovića
GLEDATELJA: 120
SUCI: Dujmić i Bezelj
DELEGAT: Bojan Purić

STRIJELCI: 1-0 Vlakančić, 2-0 Vlakančić, 2-1 Bagić, 2-2 Stojak, 2-3 Stojak, 2-4 Stojak, 3-4 Borić
MNK LOŠINJ: Sepčić, Milanović, Gadža, Spaći, Vlakančić, Lovrečić, Bertić, Krajina, Kuderna, Borić, Kučić
Trener: Gadža
MNK GOROVO: Milenković, Kirigin, Mažuran, Kosanović, Stojak, Tomić, Bagić, Crepulja, Ismaili
Trener: Tramontana