NK Mune: Pobjeda na domaćem terenu

Arhiva Liburnija.net: Seniori NK ‘Mune’

Nakon prošlotjedne sveopće tučnjave na Rujevici, igre na rubu incidenta u Omišlju, ovotjednih nemilih događaja u Dražicama, postavlja se pitanje da li se utakmice igraju zbog igrača i igre, zbog druženja i poticanja natjecateljskog duha ili zbog sudaca i sudačkih naknada!

Mune – Utakmica između posljednje i pretposljednje plasiranih ekipa 1. ŽNL odigrala se u sjeni suca Jakovca. Nezadovoljstvo sudačkom trojkom i njihovim poimanjem nogometa i nogometnih pravila nije krio niti jedan od 50-ak prisutnih gledatelja.

Momčad NK Muna od prvog je trenutka pokazala da je ne zanima ništa osim pobjede te da želi pobjeći sa začelja prvenstvene ljestvice. Do prvog pogotka domaćina gosti su pružili otpor, a u nastavku se igralo praktički na jedan gol. Pecman je dvaput, bez nekih većih problema, realizirao gol šanse. Prvi put to se dogodilo u 20-oj minuti nakon što je šutirao gotovo sa same korner linije, a drugi put nakon što je iskoristio nesporazum obrambenih igrača i gostujućeg golmana Rakovića, te im ukrao loptu na rubu šesnaesterca koju je zatim lako pospremio u mrežu. I treći zgoditak pao je zaslugom Pecmana kojeg su neoprezno srušili gosti u svomu šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio je D. Ružić.

Kako domaćini nisu prestali prijetiti golu gostiju u 90-oj minuti pao je i četvrti pogodak. Perčić je ušao s desne strane gotovo do korner linije te oštro centrirao pred gol, gdje je na loptu naletio gostujući igrač Kesić i loptu neobranjivo uputio u vlastitu mrežu.

U ovom izvješću svakako treba istaknuti 70-u minutu kad je zamijenjen najmlađi igrač na terenu, Nicholas Lohinski. Publika je velikim pljeskom ispratila s terena ovog šesnaestogodišnjaka, novog igrača Muna. Publika je ponovno glasno aplauzirala kod izlaska Pecmana.

No, ne treba prijeći ni preko hrpe pogrdnih riječi upućenih s tribina sudačkoj trojci tijekom cijele utakmice, a koje su bile posljedica katastrofalnog suđenja. Nakon prošlotjedne sveopće tučnjave na Rujevici, igre na rubu incidenta u Omišlju, ovotjednih nemilih događaja u Dražicama, postavlja se pitanje da li se utakmice igraju zbog igrača i igre, zbog druženja i poticanja natjecateljskog duha ili zbog sudaca i sudačkih naknada!

1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 13. KOLO
NK Mune – NK Goranin 4:0 (1:0)

Igralište: ‘’Crikvena Draga“, Mune
Gledatelja: 50
Sudac: Jakovac (Rijeka)
Pomoćnici: Tadić, Kusturin
Strijelci: 1:0 Pecman (20′), 2:0 Pecman (60′), 3:0 D.Ružić (75′ – 11m), 4:0 Kesić (90′ – ag)
Žuti kartoni: Perčić, Pecman (Mune), Kovač (Goranin)
Crveni karton: Vidmar (Mune)

NK Mune: Baržić (od 46′ D.Ružić), Šokčić (od 57′ Perčić), Dramac, Kovčalija, Doričić, Cetina, Lohinski (od 70′ Dubrović), Beni, Ivančević (od 63′ Stanić), Pecman (od 85′ R.Ružić), Vidmar
Trener: Sandi Šneler

NK Goranin: Raković, Beđeti (od 46′ Kolenc), A.Oršolić, Turk, Kovač, G.Oršolić (od 46′ Kesić), Šimunović (od 71′ Nikola), Lalić, Jakovac, Randelj, Lalić (od 46′ Štimac)
Trener: Mladen Kovačević