NK Mune: Prva pobjeda u 1. ŽNL @ Mune

Ova utakmica bit će na Munama zapamćena osim po prvoj pobjedi u 1. ŽNL i po prvi put odigranoj službenoj utakmici pod svijetlom reflektora koji su upaljeni pred kraj utakmice uz glasno odobravanje i neskriveno zadovoljstvo svih okupljenih ljubitelja nogometa.

Mune – Utakmica 11.kolo 1 ŽNL između Muna i Lučkog radnika pogledom na tablicu trebala je biti lak zadatak za goste s Rujevice. Naime, nakon 10 odigranih kola domaćin je bio bez pobjede dok su gosti u seriji dobrih rezultata. No tri jedanaestice (11. kolo odigrano 11. 11.) bile su dobitna kombinacija za prvu ovosezonsku pobjedu Muna.

Prvih 10-ak minuta utakmice prošlo je u revijalnom tonu bez prilika na obje strane. Tada u 14 minuti Žitković upućuje prvi udarac na utakmici sa 20-ak metara, domaći vratar Baržić loše reagira i gosti su poveli. Nakon samo nekoliko minuta, iz slobodnog udarca sa 20-ak metara opasno prijeti Žitković, čija lopta pogađa stativu. Slijedi kontranapad domaćina i dolazi do izjednačenja. Nakon katastrofalne pogreške gostujuće obrane, Beni sa 7 metara posprema loptu u gol- 1:1. Domaćin se nakon izjednačenja ohrabrio, igrači su shvatili da mogu osvojiti i više od boda, te su ozbiljnije krenuli prema golu dokera. U 30-oj minuti, nakon kornera Pecmana i uigrane akcije, prijeti Kovčalija, ali Čituljski je siguran. Zatim, na proigravanje Pecmana sjajno reagira Stanić međutim i njegov udarac brani Čituljski. Međutim, u 42. minuti i on je nemoćan te Stanić posprema loptu u gol za vodstvo domaćina. Na žalost za ekipu Muna vodstvo je bilo kratkog vijeka. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Polan nakon solo akcije proslijeđuje loptu na bok te povratnu loptu upućuje u gol – 2:2.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je da domaćin želi konačno ostvariti prvu pobjedu ove sezone. Stalan pritisak na zadnju liniju obrane Lučkog radnika urodio je plodom u 76. minuti. Trener Šneler uveo je u igru dva ”jockera” s klupe koji su mu se odužili krasnim zgoditkom. Nakon prodora po desnoj strani Dubrović jeidealno uputio loptu u gostujući peterac, a Ivančević je šansu pretvorio u zgoditak za konačnih 3:2. Domaćin je izvukao pouku s kraja prvog poluvremena i nije se povukao i čuvao rezultat već je i dalje prijetio gostujućem golmanu. Taktika ”napad je najbolja obrana”umalo je u 83.minuti donijela domaćinu povećanje vodstva. Nakon ponovnog ubačaja s desne strane, ovog puta Bobana, Ivančević je ponovo savladao Čituljskog. Nažalost, lopti se na putu prema mreži ispriječila stativa.

Sljedeće kolo ekipa NK Mune gostuje u Omišlju kod OŠK-a.

1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 11 KOLO
Stadion: ’Crikvena draga’, Mune
Gledatelja: 30
Sudac: Ante Matić (Rijeka)
Pomoćnici: Stojaković (Lovran), Kulaš (Mošćenička Draga)
Strijelci: 0:1 Žitković (14′), 1:1 Beni (23′), 2:1 Stanić (42′), 2:2 Polan (45′), 3:2 Ivančević (76′)
Žuti kartoni: Beni (Mune), Tufekčić (Lučki radnik)

NK Mune – NK Lučki radnik 3:2 (2:2)