NK Mune: Prvi ovosezonski poraz @ Mošćenička Draga

Arhiva Liburnija.net

Do posljednjeg sučevog zvižduka domaćini su sigurno čuvali tri boda, svoje vodstvo mogli su i povećati u više navrata, ali nedostajao je završni precizni udarac.

Mošćenička Draga – Treće kolo donijelo je prvi ovosezonski poraz NK Muna. Na gostovanje u Mošćeničku Dragu Munjci su otišli oslabljeni zbog bolesti i povreda koje su protekli tjedan zadesile igrače.

Prvih 15 minuta proteklo je u nepovezanoj igri domaćina i gostiju. Tada gosti izvode dobro uvježbani korner – iz lijevog kuta Beni šalje loptu Dubroviću na rub šesnaesterca, a on je dodaje Grbcu koji loptu s(p)retno posprema u mrežu domaćina – 0:1. Domaćini su se nakon primljenog pogotka uozbiljili i stalno prijetili gostima. Taj je pritisak urodio plodom samo 12 minuta nakon pogotka Muna; Frolja je prošao lijevom stranom, iz igre izbacio K. Stanića i Benija te sa ruba šesnaesterca preciznu loptu poslao Baržiću iza leđa – 1:1. Do kraja prvog dijela utakmice domaćini su pokušavali doći u vodstvo, ali sve njihove pokušaje Baržić je uspješno uklonio.

Nastavak igre nije donio velike promjene u igri. Domaćini su prijetili, gosti se branili. Nakon još jedne pogreške lijeve strane munjske obrane, Kovačević, samo par minuta nakon što je ušao u igru, ubacuje loptu u kazneni prostor gostiju, a Šerifi je šalje u mrežu – 2:1. Do posljednjeg sučevog zvižduka domaćini su sigurno čuvali tri boda, svoje vodstvo mogli su i povećati u više navrata, ali nedostajao je završni precizni udarac. Ove nedjelje, 22. rujna NK Mune dočekuju dokere s Rujevice – NK Lučki radnik.