NK Mune: Puni plijen otišao u Omišalj

Arhiva...

Arhiva…

Temperatura zraka od samo tri stupnja i rijetke kapi kiše još su više ohladile očekivanja Omišljana. Čak je i početak susreta ove subote nagovještavao da bi se kući mogli vratiti bez bodova, no sreća ima se ipak osmjehnula.

Mune – Malobrojni gledatelji svjedočili su ove subote pravilu nogometne igre, a koje glasi: kad ne iskoristiš svoje prilike i premoć na terenu, stiže kazna u obliku poraza.

Gosti su došli na Mune sigurno pod dojmom utakmice u prvom dijelu prvenstva kad su doživjeli težak poraz na svom terenu. Temperatura zraka od samo tri stupnja i rijetke kapi kiše još su više ohladile očekivanja Omišljana. Čak je i početak susreta ove subote nagovješatavao da bi se kući mogli vratiti bez bodova.

No, šutevi Grbca u 9.minuti i Klića u 10.minuti nisu pogodili cilj – protivničku mrežu. U 19.minuti igru domaći trener prisiljen je napraviti prvu izmjenu. Zbog ozljede teren je napustio Beni kojeg je zamijenio Dramac. OŠK odgovara u 22 minuti kad domaći vratar krajnjim naporom uspijeva sačuvati svoj gol. Pritisak domaćina se nastavlja, u 28. minuti Šneler povratnu loptu upućenu od strane Klića ne uspijeva pretvoriti u pogodak. I onda šok. Ubačenu loptu sa strane u domaći peterac, ponajprije zahvaljujući klizavom terenu i blatu, Dramac posprema u vlastitu mrežu. Zaostatak nije obeshrabrio domaće pa u 32. minuti Grbac odlično puca nakon kornera, ali opet bez rezultata, u 36. minuti ponovno šansa za Mune, ali Švrljuga ne pogađa.

I drugo poluvrijeme protiče u jalovoj premoći domaćina, a gosti u 50. minuti povećavaju vodstvo. Nespretna reakcija domaćeg igrača koji se poskliznuo na 40-tak metara od svojih vratiju pružila je šansu Škodi koji je koristi i gosti vode 0 : 2. Nadu igrača NK Muna da će ostvariti barem nerješen reultat u 57. minuti podgrijava Šneler. Krasno se oslobodio svog čuvara, ušao u šesnaesterac i gostujućem igraču nije preostalo drugo nego da ga zaustavi prekršajem. Kazneni udarac izveo je sam Šneler i smanjio zaostatak na 1: 2. Pogodak je dodatno osokolio domaće pa u 60. minuti prijeti Kalinić, u 63.minuti opet šutira Klić, u 75.minuti udarac Dukića refleksno brani golman Jedrlinić, a u 78.minuti centaršut Kalinića odsjeda na gredi gola gostujuće momčadi .

Nakon četiri proljetna kola NK Mune još uvijek nisu osjetila slast pobjede iako su praktički u sve četiti utakmice dominirali terenom. I ova utakmica, u kojoj je posjed lopte bio sigurno 80:20 za domaćine, pokazala je da zadnja obrambena linija ne igra na zadovoljavajućem nivou i ne daje sigurnost cijeloj ekipi, a s druge strane napadači nisu naštimali ”nišanske sprave“ i ne koriste prilike koje im se pružaju tijekom igre kako bi kompenzirali propuste obrane. Šansu da konačno osvoje sva tri boda tražit će u slijedećem kolu kada odlaze na gostovanje u Bakar, kod uvijek nezgodnog i kao što mu kaže ime borbenog protivnika, NK Borca.